بررسی استایل ها

استایل بوهمین چیست؟ | با لباس پوشیدن به سبک بوهو یا بوهمین آشنا شوید! – کاریزما کالر


استایل بوهمین چیست؟ ، این سوالی است که قصد داریم در این مطلب به آن پاسخ بدهیم و شما عزیزان را با این استایل خاص و البته کمی عجیب در دنیای امروزی آشنا کنیم.

در مطلب دیگری در خصوص استایل هوبو صحبت کردیم و به تفاوت های استایل هوبو و بوهو نسبت به یکدیگر پرداختیم، اما در این مطلب قصد داریم تا به صورت مفصل تری به استایل بوهو یا بوهمین بپردازیم.

سبک لباس پوشیدن بوهو توسط پناهندگان و مسافران اروپای مرکزی رواج یافت، چرا که به آنها آزادی و راحتی خاصی را در لباس پوشیدن می داد و این ویژگی برای مسافران و پناهندگان مزیت مهمی به حساب می آمد.

برای آشنایی بیشتر با این سبک خاص لباس پوشیدن تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

 

استایل بوهو یا بوهومین:

همانطور که اشاره کردیم، استایل بوهو در سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ میلادی، توسط مهاجرین و پناهندگان اروپایی مورد استفاده قرار گرفت و محبوب شد. نام اصلی این استایل بوهمین است که در زبان فرانسه به کولی و یا مردم رومی نیز معنا می شود، البته که این استایل را بیشتر مردم با نام “بوهو” یا “بوهو شیک” می شناسند.

کارشناسان مد و فشن این سبک از لباس پوشیدن را بیانگر زندگی آزادی خواه و هیپی در دهه های ۵۰ و ۶۰ میلادی می دانند.

 

استایل بوهو را بهتر بشناسید:

حال که با کلیاتی از استایل بوهو آشنا شده اید، اجازه بدهید تا به صورت دقیق تر به این استایل بپردازیم.

از استایل بوهمین به عنوان نوعی استایل غیر رسمی و بی قید شرط یاد می شود. در دوخت آیتم های لباس بوهیمن از پارچه هایی با الیاف طبیعی استفاده می شود، چرا که اساس این استایل بر پایه احترام به طبیعت و محیط زیست می باشد.

رنگ هایی که در سبک بوهو مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ هایی هستند که در طبیعت یافت می شوند، بنابراین می توان گفت که در رنگبندی بوهو از طبیعت الهام گرتفه می شود و در این بین نیز تم های رنگی خاکی، شتری و قهوه ای بسیار محبوب می باشند.

در خصوص پارچه مناسب این سبک، علاوه بر الیاف طبیعی، پترن های طرحدار و گلدار بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از زنگوله، مهره، پر و ریش در تزئین لباس ها و اکسسوری ها در این استایل مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از آیتم های قدیمی و خاص که به نوعی لباس های کولی وار یا سنتی می باشند، قابلیت استفاده در بوهو را دارا می باشند.

 

استایل بوهمین چیست؟ | با لباس پوشیدن به سبک بوهو یا بوهمین آشنا شوید! – کاریزما کالر
استایل بوهو یا بوهومین

 

بوهو در دنیای امروز:

شاید برایتان عجیب باشد که اگر بدانید که استایل بوهو امروزه نیز طرفداران خاص خود را دارد و همچنان جایگاه خود را به عنوان یک استایل محبوب بین علاقه مندان اش حفظ کرده است.

امروزه علاقه مندان به استایل برای ست کردن لباس شان به این سبک، مشکل خاصی ندارند و می توانند ست های آماده آن را از برند های مطرح پوشاک تهیه کنند.
برندی های معروفی همچون گوچی، کلویی و ایزابل مارانت هر ساله کالکشن هایی را با سبک بوهو به بازار ارائه می دهند.

 

استایل بوهمین چیست؟ | با لباس پوشیدن به سبک بوهو یا بوهمین آشنا شوید! – کاریزما کالر
استایل بوهو

 

چگونه به سبک بوهو لباس بپوشیم:

تا اینجای کار با کلیات سبک پوشش بوهو آشنا شدید و دانستید که این سبک چگونه بین مردم رواج پیدا کرده است و اگر علاقه مند شده اید تا به سبک بوهو لباس بپوشید، در ادامه نیز همراه ما باشید تا شما را برای ست کردن یک استایل بوهمین جذاب راهنمایی کنیم.

۱) لباس ها را به صورت لایه، لایه بپوشید:

استایل بو سبکی است که توسط کولی ها و مهاجرین استفاده می شد و آنها نیز برای گرم نگه داشتن خود هر تعداد لباسی که داشتن را به صورت لایه ای روی هم می پوشیدند، به همین صورت پوشیدن لباس ها به صورت لایه ای به یک اصل در بوهو تبدیل شد.

۲) اور سایز و راحت بپوشید:

در ابتدا نیز اشاره کردیم که استایل بوهو،سبکی است که فرد باید در آن احساس راحتی کند. دامن های گشاد و بلند، تونیک ها ها و تاپ های سبک آیتم های بسیار خوبی برای زنان می باشند تا راحتی را تضمین کند.

در سبک بوهو نباید به سراغ آیتم های چسب و تنگ بروید و بهتر است که هر آیتمی را به صورت اورسایز بپوشید.

 

استایل بوهمین چیست؟ | با لباس پوشیدن به سبک بوهو یا بوهمین آشنا شوید! – کاریزما کالر
استایل بوهو یا بوهمین

 

۳) از پارچه هایی با الیاف طبیعی استفاده کنید:

استایل بوهو توسط کولی ها و مهاجرین اروپای مرکزی به جهان معرفی شد و آنها نیز به دلیل امکاناتی که در دست داشتند، بیشتر از پارچه های طبیعی و دست ساز خودشان برای دوخت این لباس ها استفاده می کردند.

بنابراین استفاده از پارچه هایی با الیاف طبیعی و به خصوص پارچه های پنبه ای می تواند یک اصل مهم در استایل بوهمین به شمار برود.

۴) اکسسوری های استایل بوهمین:

استفاده از جواهرات چند تیکه در استایل بوهمین می تواند ایده ای جذاب باشد. استایل بوهو که بر پایه دوستی با طبیعت بنا شده است، در انتخاب اکسسوری ها نیز بهتر است الویت را به دستبند های سنتی با سنگ های طبیعی و بند های چرمی بدهید.

با استفاده از چوب و چرم نیز می توانید اکسسوری های دستی زیبایی برای خودتان درست کنید.

 

 

 نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن