برای خاکسپاری چی بپوشیم؟لباس مناسب برای مراسم خاکسپارینکات جذابیت و خوش پوشی

استایل مناسب برای مراسم ترحیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ – کاریزما کالر


راهنمای استایل مناسب برای مراسم ترحیم ،موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با مهم ترین نکاتی که باید برای استایل مناسب مجالس ترحیم و خاکسپاری بدانید، آشنا کنیم.

قطعا حضور افراد در مراسم ترحیم و عزاداری جهت ابراز همدردی و آرامش بخشیدن به بازماندگان مرحوم می باشد و پوشیدن لباس هایی آراسته، مرتب و رسمی نشانه ای از احترام به خانواده متوفی به حساب می آید.

در چنین شرایطی طبیعی است که خانواده متفوی به دلیل شرایط روحی نامناسب، نحوه لباس پوشیدن شان چندان تفاوتی نکند، اما سایر شرکت کنندگان در مراسم باید نکاتی را رعایت کنند تا شاءن و منزلت متفوی و مراسم ترحیم رعایت شود.

بنابراین پیشنهاد میکنم تا انتها این مطلب همراه ما باشید تا در خصوص باید ها و نباید های استایل مناسب برای ترحیم شما را راهنمایی کنیم.

 

راهنمای استایل مناسب برای مراسم ترحیم:

 

۱) رنگ مناسب:

رنگ لباس مناسب برای حضور در مراسم ترحیم ارتباط مستقیمی با فرهنگ هر کشوری دارد اما در کشورما مانند بسیاری دیگر از کشورها رنگ مشکی مورد استفاده قرار می گیرد. البته استفاده از رنگ های تیره مانند سورمه ای نیز می تواند مناسب باشد.

 

۲) رسمی بپوشید:

بهترین استایل برای مراسم ترحیم، استایل رسمی می باشد. البهت میزان رسمی بودن هر کدام از مراسم های مربوطه متفاوت می باشد که در این بین مراسم خاکسپاری رسمی تر بوده و مراسم سالگرد از میزان رسمیت کمتری برخوردار می باشد.

اما در هر صورت بهتر است که در مراسمات خاکسپاری، آقایان از کت و شلوار و خانم ها از مانتو شلوار استفاده کنند و در مراسمات چهلم و سالگرد از استایل نیمه رسمی اما با رنگ های تیره استفاده کنند.

اگر قصد دارید از لباس مجلسی در مراسم استفاده کنید، برای احترام به خانواده متفوی لباسی را انتخاب کنید که بدن تان کاملا پوشیده باشد.

 

استایل مناسب برای مراسم ترحیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ – کاریزما کالر
راهنمای استایل مناسب برای مراسم ترحیم

 

۳) بستن دکمه ها به صورت کامل:

باید دقت داشته باشید که در استایل مناسب برای مراسم ترحیم، باید دکمه یقه خود را کامل ببندند و خانم ها نیز باید لباس را انتخاب کنند که گردن و سینه ها را به صورت کامل بپوشاند.

 

۴) اکسسوری ها:

اگر مراسم خاکسپاری در فصل تابستان برگزار می شود، از یک عینک آفتابی با فریم کوچک استفاده کنید تا رسمی تر به نظر برسید. در فصل زمستان نیز استفاده از اکسسوری هایی مانند کلاه، شال گردن، دستکش، چتر و دیگر اکسسوری های لازم به رنگ مشکی باشند.

استفاده از اکسسوری های متعدد برای مراسم ترحیم مناسب نمی باشد اما استفاده از گردنبند مروارید می تواند گزینه بسیار ایده آلی باشد.

 

استایل مناسب برای مراسم ترحیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ – کاریزما کالر
استایل مناسب برای مراسم ترحیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 

۵) ساده و آراسته باشید:

دقت داشته باشید که حضور شما در مراسم ترحیم و خاکسپاری، برای احترام به متفوی و همدردی با بازماندگان او می باشد، پس دلیلی ندارد تا به دنبال استایلی باشید که با آن توجه همگان را به خود جلب کنید.

بنابراین، ساده، رسمی و شیک لباس بپوشید.

 

استایل مناسب برای مراسم ترحیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ – کاریزما کالر
در مراسم خاکسپاری چی بپوشیم؟

 

۶) آرایش نکنید:

عموما در کشور ما آرایش کردن برای حضور در مراسمات خاکسپاری و ترحیم چندان پسندیده نیست و نداشتن آرایش برای خانم ها، نوعی احترام به بازماندگان تلقی می شود.

اما با در نظر گرفتن اصل آراستگی، تا حد استفاده از یک کرم مرطوب کننده و کرم پودر رنگ پوست مجاز به استفاده از لوازم آرایشی هستید، اما به هیچ وجهه سراغ خط چشم ها و رژ ها نروید.

 

استایل مناسب برای مراسم ترحیم باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ – کاریزما کالرنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن