استایل بوهواستایل هوبوبررسی استایل ها

استایل هوبو چیست؟ | استایلی عجیب اما راحت به سبک بی خانمان های خیابانی – کاریزما کالر


استایل هوبو چیست؟ این سوالی است که ما را وادار کرده تا دست به آمده کردن این مطلب بزنیم و شما را با سبک لباس پوشیدن هوبو آشنا کنیم. همانطور که از عنوان مطلب نیز برداشت کرده اید، این سبک از لباس پوشیدن از خرده فرهنگ افراد فقیر و بی خانمان به وجود آمده است.

نقطه بسیار مثبت این استایل، راحتی آن می باشد که البته باعث محبوبیت اش نیز شده است. خب تا اینجا به صورت کلی با این استایل بوهو آشنا شده اید، بنابراین تا انتها این مطلب همراه ما باشید تا با استایلی عجیب اما راحت به سبک بی خانمان های خیابانی به صورت جزئی و دقیق تر آشنا شوید.

 

استایل هوبو چگونه شکل گرفت؟

اجازه بدهید تا در ابتدا به معنای لغوی کلمه هوبو بپردازیم: بوهو در فرهنگ لغات انگلیسی به افرادی اطلاق می شود که شغل مشخصی ندارند و در کنار خیابان ها زندگی می کنند، بنابراین استایل هوبو به معنای سبک لباس پوشیدن افراد بی خانمان می باشد.

اما امروزه این خرده فرهنگ لباس پوشیدن، مربوط که افراد بی خانمان نمی باشد، بلکه برندهای معروف زیادی، کالکشن هایی را به این سبک تولید می کنند و سلبریتی های متعددی، گاهی هوبو را برای لباس پوشیدن خود انتخاب می کنند. جانی دپ، معروف ترین سلبریتی است از استایل هوبو استفاده می کنند.
استایل هوبو بر اساس معیارهای هنجار شکنانه زیادی شکل گرفته اند و در تلاش است تا دوری از قوانین و باید و نباید های دنیای مد، استایلی جذاب را شکل بدهد.

 

استایل هوبو چیست؟ | استایلی عجیب اما راحت به سبک بی خانمان های خیابانی – کاریزما کالر
استایل هوبو چگونه شکل گرفت؟

 

تفاوت استایل هوبو و بوهو

شاید متوجه این موضوع شده باشید که استایل های بوهو و هوبو از نظر املایی بسیار نزدیک به هم هستند اما این دو استایل از تفاوت های اساسی و ریشه ای زیادی با یکدگیر دارند.
از مهم ترین تفاوت های این دو استایل می توان به نحوه شکل گیری این دو اشاره کرد، استایل هوبو از فرهنگ لباس پوشیدن افراد فقیر و بی خانمان شکل گرفت، اما استایل بوهو در دهه ۶۰ میلادی توسط کوچ نشینان بخش غربی جمهوری چک به وجود آمده است.
در استایل بوهو شما از عناصری همجون گل و گیاه در طرح و نقش استفاده می کنید اما در استایل هوبو شما بایستی از آیتم هایی همچون دستکش های پاره و انگشتی، پیراهن و کت های خیلی بزرگ و پاره استفاده کنید.
در ادامه شما را با آیتم های اصلی استایل هوبو و نکاتی برای ست کردن استایل هوبو  آشنا خواهیم کرد.

 

استایل هوبو چیست؟ | استایلی عجیب اما راحت به سبک بی خانمان های خیابانی – کاریزما کالر
تفاوت استایل هوبو و بوهو

 

 

چگونه یک استایل هوبو داشته باشیم؟

خب حالا که با استایل هوبو آشنا شده اید و تصمیم گرفته اید که یک استایل جذاب به این سبک را تجربه کنید، باید به این نکات توجه کنید:
اولین نکته اینکه شما بایستی لباس های خود را به صورت چند لایه ست کنید، یعنی یک پیراهن، یک بافت روی آن و یک کت گشاد و در روزهای زمستانی و سرد هم یک کاپشن گشاد هم روی همه این ها بپوشید تا استایل چند لایه داشته باشید.

پارچه های لجنی و کثیف از مهم ترین پارچه ها برای این استایل می باشد، زیرا این قدرت را دارند که استایل شما کثیف نشان بدهند. اما این پارچه کثیف نیستند و گاهی نسبت پارچه های دیگر نیز قیمت بالاتری دارند.

در این استال نیازی نیست که به رنگبندی با تناسب رنگی اهیمت بدهید و هر رنگی را می توانید با رنگ دیگری ست کنید. وصله داشتن و پاره بودن نیز از ویژگی های بسیار مهم این استایل می باشد.

حتی گاهی برخی هنگام استفاده از کفش در استایل هوبو، بند های کفش خود را نمی بنند تا کمی کفش شان گشادتر و استایل شان ژولیده تر به نظر برسد.

 

استایل هوبو چیست؟ | استایلی عجیب اما راحت به سبک بی خانمان های خیابانی – کاریزما کالر
چگونه یک استایل هوبو داشته باشیم؟منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن