styleاستایلاصطلاحات مد و فشنسبک

استایل چیست؟ | مجله دنیای مد


معنای کلی کلمه استایل سبک و مدل است و تنها کاربرد آن در دنیای مد نیست. کلمه استایل به معنای یک سبک مشخص در لباس، موزیک، دکوراسیون و حتی زندگی می‌تواند باشد. در این مقاله از مجله دنیای مد می‌خواهیم این اصطلاح را توضیح دهیم.

استایل یا سبک چیست؟

وقتی درباره استایل حرف می‌زنیم همه ظاهر بیرونی فرد و مدل لباس پوشیدن یک نفر را مدنظر قرار می‌دهیم. اما می خواهیم که بدانید استایل چیزی فراتر از اینهاست.

استایل یا سبک ترکیبی از نوع لباس پوشیدن، حرف زدن، حرکات بدن یا هر چیز دیگری است. در واقع همه‌ی روش هایی که ما درون خود را به صورت بیرونی نشان می‌دهیم. این شامل افکار، احساسات، علایق و ارزش ها نیز است.

هر چیزی که نمود بیرونی دارد بازتابنده درون ماست. Style چیزی نیست که فقط با لباس پوشیدن بهبود یابد. ما ناآگاهانه در همه‌ی ارتباطات در حال ارائه حالات درونی خود هستیم.

برای مثال جوان خوبی را در نظر بگیرید که همه او را دوست دارند اما زمانی که با کسی آشنا می شود بعد از مدتی او را ترک می‌کنند. معیارهای زیادی در این امر دخیل هستند مثلا تُن صدا، ترکیب لباس و یا برخی حالات رفتاری که در فرد مقابل ناامنی ایجاد می‌کند.

همه‌ی ما چیزهایی داریم که نیاز به تغییر دارند. اما باید ابتدا این فاکتورها را کشف کنیم آن زمان قدرت تغییرش را به دست می‌آوریم. هر فردی این توانایی را دارد که خوش استایل و کاریزماتیک شود.

استایل چیست؟ | مجله دنیای مد

اعتبار

سعی کنید برای تاثیرگذاری بر روی دیگران، برای خود برند داشته باشید. این برند چیزی است که در زمان صحبت درباره شما، ابتدا یاد آن می‌افتند یا با آن شناخته می‌شوید. پس سعی کنید زیباترین بُعد خود را نشان دهید. این بدان معنا نیست که مدام به فکر و عقاید دیگران اهمیت دهیم بلکه در برخی موقعیت‌ها مانند محیط های کاری یا رسمی که برایتان مهم هستند شما به این نکات نیاز دارید.

پوشاک و مد

پوشاک ۸۰ درصد برداشت افراد را در ابتدای دیدار از شما شکل می‌دهد. قبل از این که حرف بزنید استایل و سبک پوشش شما معرف‌تان هستند. این باعث می‌شود افراد حرف‌هایتان را طبق آنچه برداشت کرده‌اند فیلتر کنند.

برخی لباس‌های زبان ویژه‌ای دارند که آشنا بودن شما با این مباحث می‌تواند به شما در ایجاد چشم انداز مناسب کمک کند. مثلا تصور یک مرد در یک کت و شلوار شیک گران، اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد این است که این فرد مدیر یک شرکت یا مجموعه است.

نظافت شما

مراقبت از خود و نظافت بیشترین چیزی است که به چشم می‌آید. زیرا مردم را متمایل یا زده از معاشرت با شما خواهد کرد.

استایل غیرکلامی

با توجه به مطالعات انجام شده ۹۳ درصد از ارتباطات غیرکلامی هستند. حالت های صورت لبخند، اخم و چین خوردگی ها و … همه مفهوم های بسیاری در خود دارند. یک فرد با صدای ناخود آگاه بلند برای ما یک انسان سلطه گر خواهد بود و به ما احساس عدم امنیت را منتقل می‌کند.

استایل چیست؟ | مجله دنیای مد

سبک زندگی

شیوه زندگی ما همه وابسته به ارزش‌های ما است. زمانی تصور می‌شد که ما می‌توانیم چیزی که نیستیم را برای دیگران نشان دهیم؛ اما مطالعات نشان داده‌اند که هزاران نشانه وجود دارد که زندگی ما را فاش می‌کند.

اما با این حال سبک و استایل چیزی است که ما می‌توانیم آن را بسازیم و بهبود ببخشیم. فقط کافیست که مواردی ذکر شده در بالا را مورد تفکر قرار داده و روی خودمان و بهتر شدنمان کار کنیم.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن