آرایشی و زیباییانواع اکستنشن موهاعوارض اکستنشن مومراقبت های لازم بعد از اکستنشن کردن مو:

اکستنشن مو چیست؟ | اکستنشن مو چگونه انجام می شود و پاسخ به سوالات رایج – کاریزما کالر


اکستنشن مو چیست؟ این سوالی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را نحوه چگونگی اکستنشن کردن مو آشنا کنیم. اجازه بدهید همین ابتدا توضیح مختصری در خصوص اکستنشن مو بدهیم.

در فرآیند اکستنشن کردن، مقداری موی مصنوعی در ادامه موهای تان در جهت پر پشت کردن و یا بلند تر کردن موهای طبیعی تان متصل می شود. مقداز هزینه اکستنشن مو، بسته به الیاف موی مصنوعی که قصد دارید به موهایتان متصل کنید دارد.

حال اگر علاقه ای به داشتن موهای بلند و پرپشت دارید اما به صورت طبیعی برایتان امکان پذیر نیست، استنشن کردن موها گزینه ای است که می توانید استفاده کنید. اما اگر سوالات دیگری در ذهن تان در خصوص چگونگی، عوارض، مراقبت های بعد و ماندگاری اکستنشن مو وجود دارد، تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

 

اکستنشن مو:

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، اکستشن کردن موها برای آن دسته از افرادی که دارای موهایی کوتاه و کم پشت هستند، یکی از مناسبترین گزینه های برای رسیدن به موهای مورد علاقه شان می باشد.

نتیجه اکستشن کردن موها، به صورت آنی و در لحظه می باشد زیرا در این روش با توجه به جنس موهایتان، نمونه مصنوعی آن را برا اتصال به موهایتان انتخاب می کنید. این روش صرفا برای خانم ها نیست، بلکه آقایانی که موهایی کوتاه و کم پشت دارند، می توانند به کمک این روش به موهایی پرپشت و بلند دست پیدا کنند.

 

اکستنشن مو چیست؟ | اکستنشن مو چگونه انجام می شود و پاسخ به سوالات رایج – کاریزما کالر

 

انواع اکستنشن موها:

در ابتدا آرایشگر با توجه به رنگ، جنس و حالت موهایتان به شما چند نمونه مو مصنوعی برای اتصال به موهایتان پیشنهاد می دهند. شما با توجه به بودجه خود یکی از گزینه ها را انتخاب می کنید، به طوری که موهای مصنوعی با بافتی طبیعی از قیمتی بالاتر برخوردار می باشند.
زمان طول کشیدن عملیات اکستنشن کردن موها، ممکن است بین ۵ دقیقه تا ۵ ساعت طول بکشد. حال پس از انتخاب موع مصنوعی مورد نظرتان، ۳ روش برای اتصال آن ها به موهایتان وجود دارد:

  • اکستنشن سرد: در روش سرد همانطور که مشخص است از هیچ گونه حرارتی استفاده نمی کنند و تنها با یک چسب مو به نام کراتین برای اتصال موی مصنوعی به ریشه مو یا ادامه موها، مورد استفاده قرار می گیرد.
  • استفاده از کلیپس: روش اکستنشن کردن موها با استفاده از کلیپس، روش موقتی می باشد و برای مهمانی رفتن مناسب می باشد. در این روش از موهای مصنوعی به کلیپس متصل می باشند و به محل مورد نظر وصل می شوند.
  • اکستنشن گرم: در این روش از یک پنس حرات دیده، موهای مصنوعی با کراتین به محل مورد نظر می چسبد.

 

اکستنشن مو چیست؟ | اکستنشن مو چگونه انجام می شود و پاسخ به سوالات رایج – کاریزما کالر
انواع اکستنشن موها:

 

آیا اکستنشن کردن مو درد دارد؟

عملیات اکستنشن کردن مو دردی ندارد اما موضوعی که شاید کمی شما را اذیت کند، سنگینی موها پس از اتصال می باشد. در روش اتصال با کلیپس نیز ممکن است، اتصال کلیپس ها کمی شما را اذیت کند.

 

دوام اکستشن مو چقدر هست؟

یکی از سوالات رایج خانم ها در این خصوص است که هر چند وقت یکبار بایستی موهایمان را اکستنشن کنیم؟ در واقع پاسخ دقیق به این سوال نیاز به اندازه گیری میزان رشد موهایتان دارد. در کنار میزان رشد موها، کیفیت موی اضافه شده و نحوه مراقبت از آن نیز بسیار تاثیرگذار می باشد.

 

اکستنشن مو چیست؟ | اکستنشن مو چگونه انجام می شود و پاسخ به سوالات رایج – کاریزما کالر
دوام اکستشن مو چقدر هست؟

 

بعد از اکستنشن کردن موها چه کارهایی نباید انجام داد؟

ساعت اولیه بعد از اکستنشن کردن موها، بسیار حساس می باشد و بایستی توجه بیشتری نسبت به موهایتان داشته باشد. بهتر است بعد از اکستنشن کردن موها، به مدت ۵ روز موهایتان را نشویید تا چسب مو کاملا ثابت شود.
چنانچه احساس خارش در ناحیه سر کردید، نگران نباشید و برای رفع آن از اسپری مرطوب کننده مو استفاده کنید.

 

مراقبت های لازم بعد از اکستنشن کردن مو:

  • از جمله مراقبت هایی که می توانید در این زمینه به عمل آورید، استفاده از ماسک و شامپوهای مخصوص بعد از اکستنشن موه میباشد. هر چند که استفاده از شامپوهای معمولی نیز چندان مضر نمی باشد اما برای حفط درخشندگی و کیفیت موهای اکستنشن شده پیشنهاد می کنیم از شامپوهای مخصوص استفاده کنید.
  • سشوار کردن موها نیز برای مدتی توصیه نمی شود و بهتر است با حوله موهایتان را خشک کنید.
  • نکته دیگر، در خصوص نحوه شانه کشیدن موهایتان بعد از اکستنشن کردن می باشد. شما می توانید از شانه و برس های مخصوص اکستنشن مو برای شانه کشیدن استفاده کنید.

 

اکستنشن مو چیست؟ | اکستنشن مو چگونه انجام می شود و پاسخ به سوالات رایج – کاریزما کالر
مراقبت های لازم بعد از اکستنشن کردن مو:

 

اکستنشن مو چه عوارضی دارد؟

تا کنون گزارشی مبنی مشاهده عارضه ای در خصوص اکستنشن کردن مو وجود ندارد. تنها موضوعی که می تواند کمی آزار دهنده باشد، سایش موهای مصنوعی با کف سر است که در برخی موارد باعث بروز خارش می شود.

 نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن