دسته‌بندی نشده

بازی فکری شتر سواری – کامل (هلپ کده)


به نام خدا با سلام خدمت شما عزیزان همراه فروشگاه اینترنتی دوست کالا در این پست قصد داریم بازی فکری شتر سواری از تولیدی بازیمن را مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات کلی بازی فکری شتر سواری

 • سبک بازی

  بازی کارتی

 • رده سنی

  کودک

 • خطر بلعیدن

  دارد

 • مدت زمان بازی

  کمتر از یک ساعت

 • اهداف آموزشی

  مناسب برای افزایش تعاملات اجتماعی کودکان

 • سایر توضیحات

  مناسب برای کودکان بالای ۸ سال

  – بازی گروهی

 • – تعداد بازیکن: ۸-۲ نفر

 • – زمان بازی: ۳۰-۲۰ دقیقه

 • – جوایز و افتخارات:

 • – ۲۰۱۶ Hungarian Board Game Award Nominee

 • – ۲۰۱۵ Nederlandse Spellenprijs Best Family Game Nominee

 • – ۲۰۱۵ Lys Grand Public Finalist

 • – ۲۰۱۵ Boardgames Australia Best International Game Nominee

 • – ۲۰۱۴ Spiel des Jahres Winner

 • – ۲۰۱۴ Spiel des Jahres Nominee

 • – ۲۰۱۴ Juego del Año Finalist

 • – ۲۰۱۴ Guldbrikken Best Family Game Nominee

 • – ۲۰۱۴ Golden Geek Best Family Board Game Nominee

 • محتویات بسته

  یک صفحه بازی

 • – ۵ صفحه برای ساخت اهرام ثلاثه مصر

 • – ۴۰ کارت بازی

 • – ۵۰سکه

 • – ۸ کارت برای ساخت کویر

 • – ۲۰ کارت پول

بازی فکری شتر سواری - کامل (هلپ کده)

نحوه بازی فکری شتر سواری

کلیات شروع بازی

در نوبت هر بازیکن باید از بین ۴ عمل ذیل یکی را انتخاب کند:

 • بیرون آوردن یک تاس از هرم وسط صفحه و حرکت دادن شتر مربوط به آن رنگ
 • شرط بستن روی شتر بازنده یا برنده نهایی مسابقه
 • قرار دادن تله در مسیر یا جابجا کردن تله (به شرطی که در مجاورت یک تله دیگر قرار نگیرد)
 • شرط بستن روی شتر برنده این دور از مسابقه

شروع کنیم

هر بار بازی Camel Up به یک تعداد دور تقسیم می‏ شود و هر دور زمانی تمام می شود که تمام تاس های داخل هرم بیرون آمده باشند و هر شتر یک بار حرکت کرده باشد. در این لحظه بازیکنان باید شرط هایی که برای دور فعلی بسته بودند را حل و فصل کنند.

بازی فکری شتر سواری - کامل (هلپ کده)

برای هر شتر ۳ کاشی شرط بندی دور وجود دارد که به ترتیب، ۵ ، ۳ و ۲ سکه ارزش دارند و در صورتی شتر همرنگ آن کاشی اول شود، به صاحب آن کاشی سکه داده می شود. مثلا اگر شما کاشی ۵ و ۳ مربوط به شتر زرد را داشته باشید و شتر زرد در این راند اول شود، ۸ سکه به جیب می ‏زنید. اما اگر شتری که روی آن شرط بسته اید دوم شود، ۱ سکه دریافت می‏ کنید. در غیر اینصورت اگر شتر اول یا دوم نشود، به ازای هر کاشی همرنگ آن شتر که داشته باشید، ۱ سکه از دست می ‏دهید.

همچنین شما می‏ توانید روی برنده یا بازنده نهایی مسابقه به صورت مخفیانه شرط ببندید. در انتهای بازی شرط ها رو می‏ شوند و کسانی که زودتر از بقیه درست حدس زده باشند، پول بیشتری کسب می‏ کنند. به ازای هر حدس غلط یک سکه از دست می ‏دهید. بازی زمانی تمام می شود که اولین شتر از خط پایان عبور کند.

هر بازیکن دو کاشی تله دارد که یکی مثبت است و دیگری منفی است.

بازی فکری شتر سواری - کامل (هلپ کده)

تله مثبت باعث می شود هر دسته شتری که روی آن قرار بگیرد یک خانه به جلو برود و اگر در خانه جلویی آن شتر یا دسته شتری باشد، دسته در بالای آن شتر یا دسته شتر قرار می‏ گیرد.

تله منفی باعث می شود هر دسته شتر که روی آن قرار بگیرد یک خانه به عقب برود و اگر در خانه عقبی آن شتر یا دسته شتری باشد، دسته در زیر آن شتر یا دسته شتر قرار می‏ گیرد.

فارغ از مثبت و منفی بودن تله، بازیکن صاحب تله به ازای هر دسته شتری که روی آن قرار بگیرد یک سکه دریافت می‏ کند

با همین ۴ عمل ساده، یک گیم پلی بسیار فان و پر هیجان شکل می‏ گیرد و تمام بازیکنان در طول بازی Camel Up استرس و هیجان بالایی را تجربه می‏ کنند. وقتی که روی یک شتر شرط می بندید و یک شتر دیگر روی آن قرار می‏گیرد، آه از نهادت بلند می ‏شود! و وقتی روی شتری شرط میبندید و جلو می‏ افتد، فریاد پیروزی سر می‏دهی!

ریختن تاس شکل بسیار جالبی دارد. در ابتدای هر راند، تاس مربوط به هر شتر داخل یک هرم ریخته می شود و هر بار بازیکنی بخواهد تاس بریزد، باید این هرم را تکان دهد و با فشار دادن یک اهرم و معکوس کردن هرم، یک تاس از آن خارج کند. یکی از لذت بخش ترین کارهای این بازی همین تاس ریختن با هرم است! تاس هم فقط حاوی اعداد ۱ و ۲ و ۳ است.

معرفی بازی فکری شترسواری

این حال و هوای بازی Camel Up یا به قول برخی از دوستان Camel Cup است که در این مقاله قصد داریم آن را معرفی کنیم. این بازی در سال ۲۰۱۴ توانست برنده جایزه بسیار معتبر spiel des jahres شود و جالب اینجاست که بدانید این جایزه را در رقابت با غولی مثل Splendor به دست آورد! این بازی در حال حاضر نمره خیلی خوب ۷٫۱ را از سایت BGG کسب کرده است. اما چه چیز این بازی را انقدر جالب کرده که لایق این عنوان باشد؟

در این بازی، بازیکنان در نقش یک سری کاراکتر هستند که از سرتاسر جهان به مصر آمدند تا در یک مسابقه شتر سواری شرکت کنند و بر روی شترهای برنده و بازنده شرط ببندند تا پولی به جیب بزنند.

بازی فکری شتر سواری - کامل (هلپ کده)

البته همیشه هم شانس با آنها یار نیست و این مسابقه هم چندان پاک برگزار نمی ‏شود و این افراد سعی می‏ کنند با قرار دادن تله در مسیر شترها، شترهایی که روی آن‏ها شرط بسته اند را جلو انداخته و بقیه شترها را عقب نگه دارند!

نکته جالب ماجرا اینجاست؛ شترها می ‏توانند روی هم سوار شوند و زمانی که شتر زیرین حرکت کند، همه شترهای بالای خودش را هم حرکت می ‏دهد! وقتی که شترها روی هم سوار باشند، شتری که در بالای دسته است جلو تر از بقیه در نظر گرفته می‏ شود و شتر پایینی دسته، آخرین شتر است

چرا بازی فکری؟

اسباب بازی های آموزشی به کودکان فرصت یادگیری را از طریق بازی ارائه می دهند. در حالی که همه بازی ها به رشد کودک شما کمک میکنند، اسباب بازی های آموزشی می توانند به آنها برای کار در یک منطقه خاص یا مهارت خاص و در برخی موارد حتی در جهت پیشرفت آنها کمک کنند.

اسباب بازی های آموزشی برای کمک به کودکان از لحاظ جسمی و روانی ضروری هستند. این اسباب بازی ها نیز برای آموزش بچه ها به جهت اجتماعی کردن آنها حیاتی هستند. اما بالاتر از همه آنچه که اسباب بازی آموزشی کودکان می توانند انجام دهد، شما به عنوان یک پدر و مادر می توانید کاری را انجام دهید و یا به گونه ای رفتار کنید تا فرزندتان به زودی هنگامی که رشد می کند تبدیل به یک فرد خوب و موثری شود.

خرید اینترنتی بازی فکری شتر سواری

 • این روزها که بیشتر افراد جامعه شاغل هستند و کار خستگی زیادی را برای آنها به همراه دارد، به دنبال خریدی هستند که کمتر در راه رفت و آمد برای خرید وسایل و مایحتاج خود باشند بنابراین بهترین گزینه برای این افراد خرید اینترنتی یا همان خرید آنلاین می باشد.
 • ٫راحتی در خرید 

همانطور که می دانید، زمانیکه شرکتی به صورت اینترنتی محصول خود را به فروش می رساند می تواند قیمت به صرفه تری را برای محصول خود پیشنهاد دهد چرا که هزینه های مازاد آن شرکت برای راه اندازی یک فروشگاه فیزیکی به مراتب کمتر می شود و بنابراین می تواند محصول خود را با تخفیف بیشتر و قیمت مناسب تری به فروش برساند.

۲٫قیمت بهتر

۳٫ تنوع بیشتر

وقتی خود ما به بازار می رویم بخاطر بعد مسافتی بین فروشگاه ها امکان برای مراجعه به تمام فروشگاه ها کم می شود و زمان زیادی برای خرید به هدر می رود. اما زمانیکه به یک فروشگاه اینترنتی مراجعه می کنیم؛ ما هستیم و یک مانیتور و دنیایی از محصولات متنوع که در این حالت نیازی به صرف زمان زیاد نخواهیم داشت و می توانیم از بین محصولات متنوع، محصول مورد علاقه خود را انتخاب کرده و در سبد خرید خود قرار دهیم در عین حال نیز می توانیم اطلاعات زیادی را در رابطه با آن محصول بدست آوریم.

۴٫هدایای خود را به آسانی ارسال می کنید
ارسال هدایا به بستگان و آشنایان از این طریق آسان می شود؛ حتی برای انجام یک کار خیر به افراد نیازمندی که می شناسید و تمایل ندارید که آنها از کار خیر شما خبر دار شوند می توانید از طریق خرید اینترنتی، خرید موارد مورد نظر را انجام داده و از فروشگاه اینترنتی درخواست کنید تا آن محصولات را بدست شخص مورد نظر برساند.

 

۵٫صرفه جویی در زمان و پول جهت خرید حضوری

هنگامیکه خرید را به صورت حضوری انجام می دهید؛ در کنار خرجی که برای خرید اصلی خود دارید؛ خرج های دیگری نیز خواهید داشت از جمله آن می توان به حمل و نقل، مراجعه به رستوران جهت خرید غذا و …. اشاره کرد؛ در صورتیکه با خرید اینترنتی هیچ یک از این خرج های اضافی را نخواهید داشت و می توانید خرید اصلی خود را هم به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

۶٫امکان قیاس قیمت کالاها

همه ما در هنگام خرید حضوری تجربه مراجعه به مغازه های مختلف جهت آشنا شدن با قیمت های پیشنهاد شده برای یک محصول مشخص را داشته ایم، اما در دنیای مجازی با تجربه ای دیگر روبرو هستیم آن هم اینکه دیگر نیازی به وقت صرف کردن جهت رفتن به مغازه های مختلف را نداریم و در عوض در یک صفحه اینترنتی می توانیم قیمت کالاهای مشابه را مقایسه کرده و بهترین آن را برای خود انتخاب کرده و در سبد کالایی خود قرار دهیم.

جدا از شاغل بودن بیشتر افراد جامعه؛ سالمندان و خانم هایی که فرزندان کوچک دارند با خرید اینترنتی می توانند از ترافیک و شلوغی موجود دوری کنند؛ اینگونه است که می توانند سلامت خود را کمتر به خطر اندازند و برای خرید خارج از منزل کمتر با ریسک روبرو شوند.

۷٫دوری از شلوغی و ترافیک

با توجه به حجم شلوغی و ترافیک در دنیای امروز ما و صرف زمان زیاد برای تهیه یک محصول و مقایسه قیمتی ان با فروشگاه های دیگر کمی مشکل است فروشگاه اینترنتی دوست کالا با ضمانت کیفیت و قیمیت و با شعار مارا ماقیسه کنید پا به عرصه حضور گذاشته است.

۸٫خرید اجباری کمتر

تا حالا برای شما هم پیش آمده که به قصد خرید یک محصول مشخص از منزل خود خارج می شوید ولی با تعداد بالایی کالا به منزل بر می گردید؟ بله برای همه ما پیش آمده. به طور مثال شما قصد خرید یک لباس تونیک طوسی رنگ را دارید اما وقتی به چند مغازه پیراهن فروشی مراجعه می کنید، از چند لباس دیگر هم خوشتان می آید و تمایل به خرید پیدا کرده و آنها را می خرید اینگونه است که پس از برگشت به منزل با خود زمزمه می کنید که، چقدر پول خرج کردم و لباس هایی را هم خریدم که نیاز به خرید آنها را نداشتم.

۹٫اطلاعات دقیقی از محصول بدست می آورید

مشتریان نیز با دنبال کردن و دیدن محصولات دلخواهشان در فروشگاه اینترنتی دوست کالا می توانند توضیحات و جزئیات کالای مورد نظر خود را از طریق سایت مشاهده و مطالعه نمایند که در اینصورت با آگاهی بیشتری می توانن خرید خود را انجام دهند.

۱۰٫ضمانت تعویض کالا

در فروشگاه اینترنتی دوست کالا، مهلتی را جهت ارجاع کالا در نظر گرفته ایم و در بخش FAQ و یا در مراحل خرید؛ شما میتوانید شرایط کالاهای مرجوعی را مطالعه کنید و نسبت به آن اقدام به خرید کنید.

۱۱٫تحویل در کمترین زمان

شما با خرید اینترنتی و مشخص کردن زمان دریافت کالای خود می توانید زمان دقیق دریافت کالای خود را تعیین کنید.

از شما عزیزان بابت همراهی با دوست کالا قدردانی میکنیم.منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن