متفرقه مد و فشن

باندانا چیست؟ | باندانا در استایل های مختلف – کاریزما کالر


باندانا چیست؟ و چگونه در استایل مان از باندانا استفاده کنیم؟ ، اینها سوالاتی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با یکی از آیتم های جذاب پوشیدنی آشنا کنیم.

باندانا که یکی از آیتم های پرطرفدار زنانه است که به دلیل کاربرد های مختلف آن، میان افراد علاقه مند به استایل های جسورانه بسیار محبوب است و می توان از آن برای سربند، پابند، دستبند یا برای بستن موها استفاده کرد که اگر تا انتها این مطلب همراه ما باشید اطلاعات بیشتری در خصوص باندانا به دست خواهید آورد.

 

تاریخچه باندانا:

واژه باندانا ریشه در زبان هندی دارد که به معنای فعل بستن است. این آیتم برای اولین در قرن ۱۷ و در مناطق جنوب آسیا و خاورمیانه استفاده شد. این آیتم مربعی شکل که معمولا به اندازه یک دستمال پارجه ای است، در رنگ ها و پترن های مختلف در بازار موجود می باشد و در فرهنگ ها و استایل های مختلف کاربرد دارد که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

 

باندانا چیست؟ | باندانا در استایل های مختلف – کاریزما کالر
تاریخچه باندانا

 

باندانا و کاربرد آن در دنیای فشن:

در دنیای مد و فشن، باندانا از جمله آیتم های تابستانی است که می تواند استایل افراد را بسیار جذاب و خاص نشان دهد. علاوه بر این بانداناها به خوبی با استایل های مختلف ست می شوند و می توانند به یکی از پرکاربردترین آیتم های کمد لباس تان تبدیل شوند.

جالب است بدانید که در یکی از هفته های مد معروف که در سال ۲۰۱۷ برگزار شده بود و مصادف شده بود با اعتراضات و اقدامات نژادپراستانه در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی، چالشی با هشتگ # tiedtogether اجرا شد که در آن از طراحان خواسته شد یا در استایل شان از یک باندانای سفید استفاده کنند تا نشانه وحدت کل بشر بدون در نظر گرفتن ملیت و نژاد و دین باشد.

 

باندانا چیست؟ | باندانا در استایل های مختلف – کاریزما کالر
چگونه در استایل مان از باندانا استفاده کنیم؟

 

باندانا در موسیقی:

باندانا در میان اهالی موسیقی نیز بسیار معروف بوده است، چراکه اسطوره موسیقی هیپ هاپ، ایسپ راکی در بسیاری از مواقع از یک باندانا زرد رنگ در استایل خود استفاده می کرد.

باندانا در استایل هنرمندان و دنیای موسیقی های اعتراضی مانند هیپ هاپ و رپ، دارای هویتی عمیق می باشد و فرای یک آیتم پوشیدنی ساده محسوب می شود.

 

استایل های گنگی و باندانا:

استایل گنگی یکی از آن های سبک های لباس پوشیدنی است که بسیار خاص است و در کشورهای آمریکایی بیشتر گروهای خلافکار از این استایل استفاده می کنند.

باندانا در استایل های گنگی بیشتر برای شناسایی اعضای تیم ها استفاده می شود، به این ترتیب که اعضای یک تیم گانگستری از یک باندانا با رنگ مشخص استفاده می کنند تا زمانی که با آن صورت خود را می پوشانند، قابلیت شناسایی داشته باشند.

بنابراین باندانا در استایل های گنگی هم برای شناسایی اعضای تیم در نقشه های مجرمانه را دارد و هم وسیله ای است برای پوشاندن صورت.

البته گاهی نیز بدون اینکه شما خلافکار باشید یا عضو گروه گانگستری باشید، اگر صورت خود را با یک باندانا می پوشانید به نوعی سمبل خشونت و قانون شکنی است.

 

باندانا چیست؟ | باندانا در استایل های مختلف – کاریزما کالر
استایل های گنگی و باندانا

 

استایل کابویی و باندانا:

اگر اهل فیلم های کابویی باشید، احتمالا در استایل بازیگران این فیلم ها بارها دیده اید که از یک باندانا در قسمت جلو گردن خود استفاده می کنند. البته شاید با خود اینطور فکر کنید که استایل های کابویی دیگر قدیمی شده اند و شاید کاربردی در جامعه امروزی نداشته باشند.

اما استایل های کابویی همچنان نیز پرطرفدار هستند و جشنواره های مختلفی مانند جشنوراه کوچلا هستند که افراد با استایل های کابویی در آن حضور پیدا می کنند و یا فراتر از آن، کابوی نوعی فرهنگ می باشد.

در استایل کابویی، از باندانا بیشتر برای محافظت از پوست در برابر آفتاب و گرد و خاک استفاده می شود.

 

باندانا چیست؟ | باندانا در استایل های مختلف – کاریزما کالر
استایل کابویی و باندانانوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن