بررسی استایل هالباس کادر پرواژویژگی های لباس خلبانان

بررسی لباس های خلبانان مسافربری | ویژگی های لباس فرم کادر پرواز – کاریزما کالر


سی لباس های خلبانان مسافربری، موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با ویژگی های لباس فرم کادر پرواز های مسافربری آشنا کنیم.

همانطور که می دانید، یکی از کسب و کارهایی که لباس های کارشان همیشه مورد توجه مردم قرار گرفته است، خلبان ها و مهمانداران پرواز می باشد. جالب است اگر بدانید که لباس فرم های کادر پرواز و خلبان ها، به نوعی دلیل روانشناسی نیز دارد، در واقع مهمانداران و خلبانان با لباس های مرتب و اتو کشیده سعی دارند تا نظم و دیسپلین کاری خود را به مسافران ثابت کرده و اعتماد آنها را برای پرواز به دست بیاورند.

در ادامه این مطلب جذاب همراه ما باشید تا به طور دقیق تری به بررسی لباس های خلبانان و کادر پرواز بپردازیم.

 

لباس فرم خلبانی:

در واقع لباس فرم های خلبانی به دو دسته کلی نظامی و مسافربری تقسیم می شوند که موضوع مورد بحث ما در این مطلب، دسته مسافربری می باشد که جزئیات متعددی برخوردار می باشد.

در بخش نظامی، خلبان ها اغللب از یک لباس فرم سرهمی به رنگ سبز استفاده می کنند، اما در بخش غیر نظامی، یک پیراهن سفید و کت شلوار های مشکی یا سرمه ای با نواری های طلایی و کلاه های خلبانی، چشم نوازی می کند.

لباس های خلبانان پروازهای مسافربری، از طراحی مدرن تری برخوردار بوده و بایستی همیشه تمیز و آراسته به نظر برسند.

سبک اصلی لباس خلبانان امروزی، در سال ۱۹۳۰ توسط سازمان pan american world airways رونمایی شد و تا امروزه با تغییرات اندکی، ثابت مانده است.

 

 

بررسی لباس های خلبانان مسافربری | ویژگی های لباس فرم کادر پرواز – کاریزما کالر
لباس فرم خلبانی

 

ویژگی لباس های خلبانان مسافربری:

در خصوص ظاهر کلی لباس های خلبانی اشاره کردیم و گفتیم که یک پیراهن سفید و کت و شلوار های مشکی یا سورمه ای، کلیت استایل آنها را تشکیل می دهد.
اما در خصوص جزئیات این لباس فرم، می توان به جزئیات بیشتری همانند جنس آن اشاره کرد.

جنس پیراهن خلبان ها از پارچه تترون می باشد که دارای ویژگی هایی همچون لطافت، ظرافت، سادگی و خنک بودن می باشد و در دونوع تراکم کم و تراکم بالا دوخته می شود که تراکم کم آن برای فصول گرم سال مناسب می باشد. در کنار این پیراهن، در فصول سرد سال یک ژاکت جلیقه ای هم رنگ با کت و شلوار نیز به تن می شود.

پیراهن های خلبانی ساده بوده و دارای دو جیب در جلو می باشند. همچنین دو فلش در سرشانه های لباس به عنوان محل نصب درجه خلبانی تهیه می شود. این لباس ها می توانند به صورت نیمه آستین و آستین دار پوشیده شوند.

کت های کادر پرواز نیز قسمت آستین دارای خطوطی به دور ناحیه بالاتر از مچ کت هستند که به معمولا رنگ طلایی یا خاکستری می باشند.

در برخی از کشور ها تغییرات دیگری نیز در رنگ بندی کت و شلوارها اعمال می شود که به نظر سازمان هواپیمایی یا شرکت هواپیمایی مورد نظر بستگی دارد. به طور مثال در ایران، پیراهن های خلبان، با یقه ساده و یقه دیپلمات ارائه می شود که خلبان در انتخاب آنها آزاد است.

 

بررسی لباس های خلبانان مسافربری | ویژگی های لباس فرم کادر پرواز – کاریزما کالر
ویژگی لباس های خلبانان مسافربری:

 

جایگاه مد و فشن در استایل کادر پرواز:

همیشه شرکت های هواپیمایی تراز اول به دنبال برتری خود در تمامی زمینه ها، نسبت به رقبایشان می باشند. یکی از این زمینه ها، که به صورت جدی دنبال می شود، پوشش و استایل لباس های کادر پرواز می باشد.

این موضوع به حدی اهیمت دارد که طراحان مختلفی، به صورت سالانه برای این شرکت به طراحی لباس می پردازند. در بین کادر پرواز، بخشی که به استایل آن اهمیت زیادی داده می شود، مهمانداران هواپیما می باشد، زیرا که بیشترین تماس را با مسافرین دارند.

مهمانداران پرواز، بر خلاف خلبانان، از قاعده ای بین المللی پیروی نمی کنند و طراحی لباس ها آنها به صورت صفر تا صد به عهده طراحان شرکت هواپیمایی مورد نظر می باشد.

البته ناگفته نماند که تمام لباس های فرم مهمانداران خانم، دارای سر دوشی می باشد و به نوعی این آیتم نشانگر پرسنل مهمانداران می باشد.

 

بررسی لباس های خلبانان مسافربری | ویژگی های لباس فرم کادر پرواز – کاریزما کالر
مد و فشن در استایل کادر پروازنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن