رویدادهفته مدهفته مد میلانهفته مد میلان ۲۰۲۰

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰


هفته مد میلان برای فصل پاییز / زمستان ۲۰۲۰ ، از تاریخ ۱۸ تا ۲۴ فوریه با خوشحالی الساندرو میکله آغاز و با نمایش جورجیو آرمانی در تالاری خالی از تماشاگر خاتمه یافت. در ادامه این مطلب از دنیای مد نگاهی کوتاه به هفته مد میلان خواهیم داشت.

مرحله سوم ماه مد با اتفاقاتی مانند نگرانی از انتشار ویروس کرونا در ایتالیا که تحولات مد را تحت الشعاع قرار داد و اعلام همکاری رف سیمونز، بعنوان مدیر خلاقیت برند پرادا، در کنار موچیا پردا بود.


گوچی

آلساندرو میکله پرده واقعی را برای پاییز ۲۰۲۰ برداشته و به مهمانان اجازه می‌دهد به دنیای پشت صحنه بنگرند، از قفسه‌های لباس گرفته تا آرایش و مو مدل‌ها. الساندرو شوی خود را روی یک استیج بزرگ، گرد و متحرک با دیوار شیشه‌ای و دید ۳۶۰ درجه برگزار کرد.

جالب است بدانید الساندرو، فشن شوهای خود را “تشریفات مذهبی” خطاب می‌کند. در این کالکشن، او بیشتر از گذشته، نگاه می‌کند؛ او دوران کودکی -کمال و آزادی لباس کودکان- را ترسیم کرد، لباس مدرسه دخترانه و یونیفرم گارسن ها، راهبه ها و پرستاران الهام گرفته است.

او در گفت و گوی خبری پس از شو در مورد هدف خود از انجام این کار توضیح داد “ما نمایش شما بودیم و شما، نمایش ما.”

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

پرادا در هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

ترکیبی از استایل مردانه و زنانه همیشه چیزی است که در پرادا می‌توان انتظار داشت، اما در این فصل این دوگانگی از گذشته رواضح‌تر بود. نمایش پاییز Miuccia Prada با الهام از دهه ۱۹۴۰ آغاز شد.

کت هایی با سرشانه افتاده همراه با دامن‌های نواری و فرینج، دامن‌های چاک دار، کت های بلند چرم بدون آستین و کمربند مواردی بود که مدل‌ها پوشیده شده بودند. به نظر می‌رسد میوچا پرادا در حال ارسال این پیام است که حتی در لحظه‌های دلپذیر، بیحالی و سرکار قدرت وجود دارد و لباس‌های به ظاهر مردانه به راحتی می‌توانند ظریف باشند.

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

فندی

بعد از ترکیب لباس‌های مرد و زن توسط پرادا، سیلویا فندی نیز به اثبات رساند که زنان حتی در حساس ترین، زنانه ترین و عاشقانه ترین لحظات خود نیز می‌توانند قدرتمند باشند. “آزادی” این روح نمایش فندی بود که در یک رانوی پر پیچ به رنگ صورتی نشان داده شد.

این مجموعه با مدل‌های متنوع، جدید، مدرن و دوست داشتنی ظاهر شد. اورکت های کشمیر با حک طرح کرست بر رویشان، آستین های پفی و افتاده (دراپ شُولدر)، پارچه های ابریشمی، توری، مخمل و چرم، با تزئینات منجوق دوزی شده که اثبات می‌کند زنان در اوج قدرت می‌توانند جذاب هم باشند.خاکستری، خنثی، پاستیلی و رنگ زرد، پالت رنگ این مجموعه بود.

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

آرمانی در هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

به علت شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، نمایش مد جورجیو آرمانی پشت درهای بسته و بدون تماشاچی به اجرا درآمد. آرمانی در بیانیه‌‌ای اعلام کرد: “به علت شیوع اخیر ویروس کرونا در ایتالیا، این نمایش پشت درهای بسته و بدون تماشاچی به اجرا در خواهد آمد و از وبسایت آرمانی به صورت زنده پخش خواهد شد. پس لطفاً امروز بعدازظهر از حضور در این نمایش خودداری کنید.”

این مجموعه‌ای در تعادل بین زنانه و مردانه بود، ژاکت های بلند در کنار بلیزرها و شلوارهای گشاد، لباس‌های توری و مخمل، طرح شطرنجی مورب (houndstooth) و گلدار از مدل‌های این مجموعه بودند. این مجموعه به طور عمده تک رنگ گرافیکی با یک غبار سبکی از سه سایه سبز ، جنگلی تا یشم بود.

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

سالواتوره فرگامو در هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

در خوب لباس پوشیدن، قدرتی وجود دارد که به فرد اعتماد به نفس می‌دهد. این نوع نگاه به مد، بخشی جدایی ناپذیر از مجموعه آماده پوشیدن ۲۰۲۰ سالواتوره فرگامو بود؛ که طراح پاول اندرو عملا به نمونه‌هایی از زن کارل یونگ زندگی داد. وی تصمیم گرفت همه ویژگی‌های شخصیتی زنان، از دوشیزگی، مادری گرفته تا ملکه و عارف، را با هم ترکیب کند و تصور کند که زنان چند بعدی هستند. آنها می‌توانند مورد توجه باشند و همچنین یک فرد را پرورش دهند.

این احساسات در لباس‌های چرمی در رنگ‌های خنثی، بلوزهای گلدوزی شده با طرح‌هایی از دفترچه یادداشت Fulvia Ferragamo و لباس‌های دکلته مشکی با جزئیاتی از جمله فرینج و زنجیر به نمایش درآمد.

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

ورساچه

دوناتلا ورساچه با درخشش ثابت کرد که زن ورساچه در پاییز ۲۰۲۰ چند بعدی هستند. لباس‌های جذابی در این مجموعه وجود داشت، مثل لباس‌های شیک کریستالی و مجسمه‌ای کوتاه با سیلوئت ساعت شنی.

لباس‌هایی با سرشانه و لگن اغراق شده، دنیم‌های و وصله دار، لباس‌های چرمی، پترن شطرنجی مورب (houndstooth)، لباس‌های کوچک سیاه (LBD)، کت، چاپ‌های تکنیکی، پافرها و ژاکت های ورزشی با الهام از لباس ورزشی طراحی شده بودند.

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰

موسکینو

جرمی اسکات شادابی و افراط ماری آنتوانت را ترکیب کرده و با رنگ‌های آبنباتی به پاییز سال ۲۰۲۰ آورده. پیراهن‌های کیکی کوتاه و کلاه گیس‌های بزرگ و رنگ‌های جذاب همه الهام گرفته از دوران لویی شانزدهم و ماری آنتوانت بود.

کت‌های فراک، چرم، شلوار چاپی، دنیم های طلاکاری شده و ژاکارد مخمل و مدل‌هایی با لباس‌هایی شبیه کیک با سایه‌های مختلفی از رنگ‌های شارپ از صورتی پاستلی تا شاه بلوطی از آیتم های این کالکشن بود. در پایان لباس شب به شکل کیک بزرگ آماده شده بود، با اشاره به نقل قول معروف ماری آنتوانت، “بگذارید کیک بخورند”.

بررسی کالکشن های هفته مد میلان پاییز ۲۰۲۰نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن