رویدادهفته مدهفته مد نیویورکهفته مد نیویورک ۲۰۲۰

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰


هفته مد نیویورک برای فصل پاییز / زمستان ۲۰۲۰ ، از تاریخ ۲ تا ۱۲ فوریه برگزار شد که رویدادهای جذاب بسیاری همراه بود. در ادامه این مطلب از دنیای مد نگاهی کوتاه به هفته مد نیویورک خواهیم داشت.

هفته مد فصل پاییز ۲۰۲۰ نیویورک با اعتراضات جوانان، جهت تاثیر مد بر گرم شدن شدن کره زمین مختل شد. بعضی از طراحان، سعی کردند برای کالکشن خود از محصولات دور ریز استفاده کنند. طراحی پایدار نوعی طراحی برای آینده و عدم آسیب به محیط زیست است.

البته در هفته مد نیویورک امسال برندهایی قدیمی زیادی غایب بودند که این کار باعث به چشم آمدن طراحان جدید، مانند کریستوفر جان راجرز، شد.

بعضی از مدل‌ها ماسکی هماهنگ با لباس به صورت خود زده بودند که نشان‌دهنده معنا و تفکری است که طراح این لباس‌ها مدنظر داشته است.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

مارک جیکوبز

نمایش مارک جیکوبز در پارک خیابان آرمری با اجرای کارول آرمیتاژ، بازیگر رقصنده، آغاز شد. مجموعه ای جذاب با الهام از آیکون‌های مد امریکایی، مانند جکی اُ (Jackie O) و آدری هپبورن (Audrey Hepburn) بودند.

یک کت A-line سه دکمه، کت و شلوار، لباس‌های تنگ و مینی به رنگ پاستلی؛ پیراهن‌های براق و پولکی کوتاه، پیراهن‌های پشمی، پالتو‌های پیلی که با کفش‌های تخت جفت می‌شدند از مدل‌های شاخص این مجموعه پاییزی بود.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

توری برچ در هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

چیزی که توری بورچ (Tory Burch) در طراحی مجموعه هایش به آن معروف شده است، تعمق درباره قدرت زنان است. این همان چیزی است که باعث شد بورچ در طراحی هایش بدنبال خارج کردن زنان از کلیشه باشد.

کت های یقه بلند سبک ادواردین و شلوار تنگ، با چکمه های بلند گلدوزی دوزی شده، به عنوان یک تصویر مشهود از بخشیدن قدرت به زنان امروزی، در نظر گرفته شده است.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

کریستوفر جان راجرز

اولین نمایش کریستوفر جان راجرز، برنده CFDA / Vogue در اولین کالکشن خود با ۴۰ طرح حاضر شد. مدل‌ها در لباس‌هایی با دامن‌های بلند و پارچه های تافته در رنگ‌های پر جنب و جوش و جذاب در ران وی ظاهر شدند.

راجرز در مورد مجموعه‌اش می‌گوید: برای من پرده های بزرگ کشیده شده روی زمین در یک تابلوی نقاشی رنسانسی، به اندازه کیسه آشغال گوشه خیابان، انرژی و جذابیت دارد.

لباس‌های درخشان و حجیم، یقه های چین دار مانند دلقکها، آستین‌های پف دار، شلوار راحتی ابریشمی و لباس مجلسی ساده و گشاد، لباس‌های با رنگ جسورانه؛ مانند بنفش، سبز، آبی، قرمز، ارغوانی، مشکی، نقره ای و هولوگرافی، از المان‌های مشهود مجموعه کریستوفر بود.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

تام فورد

تام فورد علاقه مند به گسترش مفاهیم سادگی درطراحی لباس است و این کالکشن را براساس سادگی و سهولت در پوشیدن طراحی کرده است. زرق و برق بصورت کم در مجموعه وجود داشت. تام مجموعه خود را “شیک ، کمی تحت تاثیر مواد” توصیف کرد و گفت که آن را از عکس باب ریچاردسون در ۱۹۷۶، از بارون الکسیس د والدنر و دونا میچل (Baron Alexis de Waldner and Donna Mitchell) در حال کشیدن ماریجوانا، الهام گرفته است.

در مجموعه فصل پاییز ۲۰۲۰ تام، پارچه چهل تکه دنیم، لباس‌های گرمکن اورسایز، دامن‌های اریب و طرح گل و پلنگی و رنگ‌های جیغ دیده می‌شود.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

براندون ماکسول در هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

براندون ماکسول برای نمایش مجموعه خود، موزه تاریخ طبیعی امریکا را انتخاب کرد. این مجموعه شامل برش های کلاسیک و زیبا بود و پیام واضح است: ماکسول در اینجا است که می تواند با طراحان بزرگ نیویورک در رده های برتر شرکت کند و به عقب نگردد.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

زیمرمن

نمایش زیمرمن از فداکاری این برند برای کمک به استرالیا در بهبود آتش سوزی‌های اخیر خبر داد. طراح با طراحی‌هایش بومیان سیدنی را به نمایش درآوردند.

کالکشنی جسورانه و با چاپ‌هایی زیبا، به سبک لباس‌ها ساحلی و بوهو بر روی پارچه هایی از جنس مخمل، گیپور و حریر، بود.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

ورا وانگ

نمایش برای مجموعه پاییز ورا وانگ ، بوودیر و بدن وجود داشت، مدل ها بندهای چرمی مانند افسار و آستین هایی بلند که دستها را پوشانده بود بر تن داشتند که اشاره‌ای از اسارت به همراه داشت.

پیراهن‌های بلند و تنگ، دامن های حجیم، لباس های حریر لایه لایه، کت های اورسایز، جوراب های بلند و صندل های لژ دار در این مجموعه پاییزی ورا ونگ بیشتر جلب توجه می‌کرد.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

اسکار دلا رنته در هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

شبی در موزه، کتابخانه عمومی نیویورک، برای نمایش مجموعه پاییز ۲۰۲۰ اسکار دلا رنتا. لورا کیم و فرناندو گارسیا این مجموعه را بر اساس فیلم فانتزی شاگرد جادوگر (The Sorcerer’s Apprentice) طراحی کرده بود. لباس‌ها زمستانی و گرم و لباس‌های مجلسی در رنگ‌های شاد و متنوع بودند.

نکات برجسته کالکشن شامل فرینج، دامن های طبقه ای با تزیینات پر و حاشیه های کریستالی و مهره دوزی، دامن‌هایی از جنس تافته جمع شده، آستین‌های دراپه، دامن های مدل ماهی و پفی با پترن گل‌های رنگی بودند.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

کارولینا هررا

مجموعه پاییز ۲۰۲۰ کارولینا هررا در نمایشگاه تازه تاسیس، با دیوارهای شیشه ای و مدرن، The Shed in Hudson Yards آغاز به کار کرد. طراحی‌های وس گوردون، به خوبی با شیشه و فولاد متناقض بود. از سفید توری های شفاف گرفته تا لباس های جسورانه و پررنگ در بلوز و سایه های زرد و طلایی.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

مایکل کورس

دامن میدی پلیسه و پیراهن‌های شب براق و زیبا، لباس اسموک پولکی سیاه و بادی سوت یقه اسکی با چکمه های سواری از آیتم های این مجموعه بودند.

لباس های با تم کلاسیک مانند پانچو قرمز و شتری، لباس‌های بافت، طرح چهارخانه و بتجقه، ترکیب طرح ها و استفاده از چرم در این مجموعه زنانه پاییزی مایکل کورس به چشم می‌آمد.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

گابریلا هیرست در هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰

گابریلا هیرست کالکشن خود را براساس مد پایدار با اهداف از بین بردن پلاستیک و تا اندازه‌ای رد کربن برای هفته مد نیویورک طراحی کرد.

احساس می‌شود که گابریلا مجموعه پاییز ۲۰۲۰ خود را از تمام بخش‌های زندگی خود بیرون کشیده. پارچه‌های فرینج، جیر و بافت‌ها به مزارع اروگوئه، محل زندگی هیرست، تعلق دارند. بزرگسالی او در شهر نیویورک با کت‌هایی با برش زیبا، لباس‌های شیک و دکلته از جنس ترمه نشان داده شده.

مد پایدار برای هر طراحی متفاوت است و نگاه هیرست نگاه به گذشته است. کت های چرمی با نقوش رنگ آمیزی شده با دست و لوازم جانبی چرمی که می تواند برای نسل‌های بعد نگهداری شود. بخش عمده‌ای از این بافندگی‌ها توسط مانوس دل در اروگوئه انجام شده است.

بررسی کالکشن های هفته مد نیویورک پاییز ۲۰۲۰نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن