دکوراسیونگیاهان آپارتمانیگیاهان آپارتمانی برای تصفیه هوای منزلمنزل

بهترین گیاهان آپارتمانی | ۵ گیاه آپارتمانی مفید برای هوای منزل – کاریزما کالر


بهترین گیاهان آپارتمانی از نظر شما چه گیاهانی می باشند؟ این سوالی است که قصد داریم در این مطلب به آن پاسخ بدهیم و شما را با گیاهانی که با محیط آپارتمان سازگاری دارند، آشنا کنیم.

در آستانه فصل بهار با استفاده از این گیاهان، به منزل خود حال و هوای بهاری بدهید و علاوه بر آن به تصفیه بهتر هوای منزل خود کمک کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که شهر های آلوده، به طور سالانه صدمات زیادی به ساکنین خود وارد می کند به همین دلیل تمام ده گیاهی که در این مطلب معرفی می شوند، نقش بسیار مهمی در تصفیه هوای منزل دارند و می توان در شهر های آلوده به پاکسازی هوای منزل کمک بسیاری کند.

بنابراین اگر شما نیز تصمیم دارید تا هوای منزل خود را پاک و سالم نگه دارید، تا انتها این مطلب همراه ما باشید تا با این ده گیاه آپارتمانی مفید برای های منزل آشنا شوید.

 

معرفی گیاه فیکوس بنجامین

اجازه بدید معرفی گیاهان این مطلب را با یکی از گیاهان اسرار آمیز شروع کنیم. این گیاه که فیکوس نام دارد، توانایی بسیار خوبی در از بین بردن آلاینده هایی همچون بنزن و تری کلرواتلین را از محیط منزل شما حذف نمایند.
این گیاه با برگ های سبز و شادابی که دارند، فضای منزل شما را بسیار زیبا خواهند کرد.اما در خصوص مراقبت از این گیاه، بایستی احتیاط کافی را رعایت کنید زیرا فیکوس بنجامین، گیاهی احساس خواهد بود.
این گیاه به آب بیاری مربت نیاز دارد و قبل از اینکه خاک آن خشک شود بایستی مجددا آبیاری شود. این گیاه را باید جلوی پنجره و در معرض نور آفتاب قرار بدهید. نکته دیگر این است که این گیاه نباید جا به جا شود، زیرا با کوچک ترین جا به جایی دچار شوک محیطی شده و برگ هایش خواهد ریخت.

 

بهترین گیاهان آپارتمانی | ۵ گیاه آپارتمانی مفید برای هوای منزل – کاریزما کالر
بهترین گیاهان آپارتمانی

 

گل چمچه ای یا قاشقی

یکی دیگراز گیاهانی که زیبایی چشمگیری دارد و برای محیط منزل بسیار مفید می باشد، گل چمچه ای یا همان قاشقی می باشد. این گیاه به دلیل داشتن گل های سفید و زیبا، محیط زیبایی را به وجود خواهد آورد.
این گیاه فوق العاده می تواند به تنهایی بخش زیادی از آلاینده های محیط منزل را از بین ببرد. با قرار دادن این گیاه در منزل می توانید بخش زیادی از گرده ها و هاگ های ریز معلق در هوا را از بین ببرید.
در خصوص شرایط نگهداری این گیاه به این صورت هست که بایستی نور متوسط، گرما و رطوبت کافی را رعایت کرده باشید.

 

بهترین گیاهان آپارتمانی | ۵ گیاه آپارتمانی مفید برای هوای منزل – کاریزما کالر
فواید نگهداری گل چمچه ای یا قاشقی

 

گیاه سرخس برگ شمشیری

اگر از آن دسته افرادی هستتید که به گیاهان سرسخت علاقه دارید، پیشنهاد ما تهیه گیاه سرخس برگ شمشیری می باشد. این گیاه به توجه و مراقبت چندانی نیاز ندارد و فقط کافی است تا رطوبت محیط آن را تامین کنید. سرخس برگ شمشیری خیلی حساس نبوده و می تواند گزینه خوبی برای افراد شلوغ باشد.
این گیاه از دسته گیاهانی است که قدرت بسیار خوبی در تصفیه هوا دارد و فرمالیده هوا را به خوبی جذب و تصفیه می کند.

 

بهترین گیاهان آپارتمانی | ۵ گیاه آپارتمانی مفید برای هوای منزل – کاریزما کالر
فواید گیاه سرخس برگ شمشیری

 

گیاه پاپیتال

گیاه پاپیپتال از آن گیاهانی است که می تواند گزینه بسیار خوبی برای کادو دادن به دیگران باشد. این گیاه زیبا را می توانید به عنوان یک گیاه تزئینی در محیط خانه استفاده کنید. این گیاه با داشتن برگ های سبز رنگ، جذابیت بسیار زیادی به محیط خانه شما خواهد داد.
این گیاه زیبا ، نخل کوتوله نیز نامیده می شود. این گیاه به آب کمی نیاز دارد و زیاد آب دادن باعث فاسد شدن آن می شود. در عوص آب کم، این گیاه زیبا به نور زیادی نیاز دارد و بایستی در معرض نور خورشید باشد.
این گیاه نیز از قدرت بسیار خوبی در پاکسازی هوا برخوردار می باشد.

 

بهترین گیاهان آپارتمانی | ۵ گیاه آپارتمانی مفید برای هوای منزل – کاریزما کالر
فواید گیاه پاپیتال

 

گیاه آگلونما

این گیاه نیز یکی از زیباترین گیاهان برای محیط منزل می باشد و با برگ های زیبا و دو رنگ خود محیط منزل شما را بسیار زیبا نشان خواهد داد. این گیاه نیز مانند دیگر گیاهان دارای نام مستعاری به نام سبز چینی می باشد.
در افسانه ها معروف است که این گیاه قدرت بسیار زیادی در از بین بردن انرژی های منفی محیط دارد. علاوه بر آن این گیاه می تواند در کمترین زمان ممکن سموم محیط را دفع کند.
این گیاه به دلیل نیاز به نور کم، می تواند گزینه ای بسیار عالی برای اتاق خواب باشد.

 

بهترین گیاهان آپارتمانی | ۵ گیاه آپارتمانی مفید برای هوای منزل – کاریزما کالر
فواید بهترین روش نگهداری گیاه آگلونما

 نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن