نکات جذابیت و خوش پوشی

راهنمای استایل رسمی زنانه | استایل رسمی زنانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ – کاریزما کالر


راهنمای استایل رسمی زنانه ،موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با نکاتی آشنا کنیم که باید در استایل های رسمی زنانه حتما رعایت شوند.

میزان استفاده از استایل های رسمی با توجه به موقعیت اجتماعی و شخصیتی هر فردی می تواند متفاوت باشد اما نمی توانیم شخصی را بیابیم که نسبت به استایل رسمی بی نیاز باشد، چراکه همه افراد در نهایت در یک موقعیت رسمی قرار خواهند گرفت و در چنین موقعیتی باید استایل خود را مناسب با همین موقعیت ست کرد.

بنابراین بسیار مهم است که با ویژگی های استایل رسمی زنانه آشنا شوید تا بتوانید در موقعیت های رسمی کاملا موجهه و متشخص به نظر برسید. در نتیجه توصیه می کنیم تا انتها این مطلب با راهنمای استایل رسمی زنانه همراه باشید.

 

۱) در استفاده از اکسسوری ها زیاده روی نکنید:

یکی از نکات بسیار مهمی که در استایل های رسمی باید به آن توجه داشته باشید، عدم زیاده روی در استفاده از اکسسوری ها می باشد، چرا که استفاده از جواهرات و زیورآلات متعدد و درشت هیچ گونه تناسبی با یک موقعیت و استایل رسمی ندارند.

برای تجربه یک استایل رسمی و شیک، بهتر است سراغ اکسسوری هایی ظریف مانند گوشواره های میخی، ساعت مچی یا دستبند های ظریف بروید.

 

راهنمای استایل رسمی زنانه | استایل رسمی زنانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ – کاریزما کالر
راهنمای استایل رسمی زنانه

 

۲) نه اور سایز و نه چسب بپوشید!

در استایل رسمی باید لباسی را انتخاب کنید که دقیقا سایز بدن تان باشد.

اگر لباسی را انتخاب کنید که خیلی چسب باشد، از جنبه رسمی بودن استایل تان کاسته می شود و اگر بیش از اندازه نیز گشاد باشد، استایل تان غیر موجهه و نامرتب به نظر خواهد رسید. بنابراین در استایل رسمی باید سایزی را انتخاب کنید که کاملا فیت باشد.

 

۳) رسمی بپوشید! :

شاید کمی تعجب برانگیر باشد که فردی در استایل رسمی از آیتم های غیر رسمی استفاده کند اما گاها دیده می شود که افراد دچار چنین اشتباهی در ست کردن استایل شان می شوند. در واقع هر استایلی با انتخاب های ریز آیتم هایش معنا و مفهوم می گیرد.

به طور مثال اگر در استایل رسمی تان از یک کت و شلوار رنگ زرد استفاده کنید، دیگر استایل شما رسمی نخواهد بود و یا اگر رنگ مناسبی انتخاب کنید اما جنس یا متریال کت و شلوار تان رسمی نباشد و از پارچه های براق و مجلسی باشد، مجدد استایل رسمی شما نخواهد بود.

بنابراین دقت داشته باشید که در انتخاب آیتم های مختلف استایل رسمی، به رنگ و متریال آن توجه کنید.

 

راهنمای استایل رسمی زنانه | استایل رسمی زنانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ – کاریزما کالر
ویژگی های استایل رسمی زنانه چیست؟

 

۴) از میکاپ سنگین دوری کنید:

اگر خیلی اهل استایل های رسمی نباشید و یا چندان در موقعیت های رسمی قرار نگرفته باشید، احتمالا در انتخاب میزان مناسب آرایش در موقعیت های رسمی دچار اشتباه خواهید شد. در واقع شاید شما با میکاپ بیشتر، زیبا تر به نظر برسید اما استایل های رسمی ظرفیت چندانی برای میکاپ سنگین را ندارند و بهتر است پناسیل تان را برای استایل های مجلسی ذخیره کنید و در استایل های رسمی به یک آرایش سبک بسنده کنید.

در استایل های رسمی برای آرایش صورت تان چارچوب مشخصی تعیین کنید و خط چشمی نازک، مقداری ریمل و یک کرم رنگ پوست کافی است. توجه داشته باشید که رنگ ریمل تان نباید جیغ باشد و اگر قصد استفاده از رژ لب دارید، از رژ لب های کمرنگ استفاده کنید.

 

راهنمای استایل رسمی زنانه | استایل رسمی زنانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ – کاریزما کالر

 

۵) تناسب استفاده در رنگ و طرح:

در استایل های رسمی باید به تناسب رنگ ها و طرح ها توجه ویژه ای داشته باشید. از آنجایی که اغلب خانم ها علاقه زیادی به پوشیدن لباس های طرحدار دارند، باید توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشند تا این تناسب در استایل های رسمی از بین نرود.

اگر در استایل تان از یک آیتم طرحدار استفاده می کنید، باید آنرا با یک آیتم ساده دیگر خنثی کنید. به طور مثل اگر در قسمت بالاتنه از آیتمی با پترن راه راه استفاده می کنید، در قسمت پایین تنه از آیتمی بدون پترن و ساده استفاده کنید. همچنین دقت داشته باشید در استایل های رسمی استفاده از آیتم های شلوغ و طرحدار مناسب نمی باشد.

در خصوص رنگ نیز اگر از یک آیتم رنگی در استایل تان استفاده می کنید، حتما در کنارش با یک آیتم رنگ خنثی، وجهه رسمی بودن استایل تان را حفظ کنید.

 

راهنمای استایل رسمی زنانه | استایل رسمی زنانه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ – کاریزما کالر
راهنمای ست کردن استایل رسمی زنانه

 

۶) انتخاب کفش مناسب:

انتخاب کفش مناسب می تواند نقش بسیار مهمی در هر استایلی داشته باشد و این موضوع در استایل های رسمی دوچندان می باشد.

کفش های تخت ساده و کفش پاشنه بلند (نه خیلی بلند) از بهترین گزینه ها در استایل های رسمی می باشد. در نقطه مقابل کفش های طرحدار، منگوله دار، پایپون دار، کفش های ورنی، کفش های جلوباز و کفش هایی با لژهای بزرگ برای استایل رسمی مناسب نمی باشد.

 

 نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن