آرایشی و زیباییچگونه یک عطر خوب انتخاب کنیم؟

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن مناسب | چگونه یک ادکلن خوشبو انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر


راهنمای انتخاب عطر و ادکلن مناسب موضوعی است که تصمیم گرفته ایم تا در این مطلب به آن بپردازیم و به این سوال که چگونه یک ادکلن خوشبو انتخاب کنیم؟ پاسخ بدهیم.

تا حالا برای شما نیز  حتما پیش آمده است که برای خرید یک عطر یا ادکلن خوش رایحه به یکی از فروشگاه های سطح شهر رفته باشید اما طریقه انتخاب عطر خوشبو مناسب خودتان را ندانید، به همین دلیل در این مطلب به روش های انتخاب و تست بوی عطر خواهیم پرداخت و به شما نکاتی را در خصوص انتخاب عطر مناسب با پوست چرب یا خشک آشنا خواهیم کرد.

 

راهنمای تست و انتخاب عطر و ادکلن

اگر برای شما نیز این اتفاق پیش آمده است که عطری را انتخاب و خرید کرده اید، اما زمانی که از عطر استفاده می کنید، متوجه می شوید که این رایحه برای شما مناسب نمی باشد و ممکن است که حتی دیگر از آن عطر نیز استفاده نکیند. همه این اتفاقات به دلیل ندانستن روش های صحیح تست بوی عطر و ادکلن میباشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 

به اندازه قوت بویایی خود توجه کنید!

یکی از اشتباهاتی که هنگام خرید عطر و ادکلن رخ می دهد این است که در همان لحظه چندین رایحه مختلف را تست می کنیم، غافل از اینکه قوه بویایی انسان دارای ظرفیت محدودی می باشد و در مواردی که بیش از اندازه تحریک شود نمی تواند به درستی تشخیص بدهد. بنابراین اگر شما در همان لحظه بیش از چهار عطر را تست کنید، حس بویایی شما دچار اشتباه خواهد شد و نتیجه آن انتخاب عطری نامناسب می باشد.
برای رفع این مشکل بایستی بعد از ۴ یا ۵ تست مدتی به بینی خود استراحت بدهید و در فضای آزاد نفس بکشید و سپس تست را شروع کنید.

 

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن مناسب | چگونه یک ادکلن خوشبو انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر
راهنمای انتخاب عطر و ادکلن مناسب

 

از کیفیت و ماندگاری آن مطمئن شوید:

اگر از فروشگاه معتبری خرید می کنید، امکان اعتماد به حرف های فروشنده وجود دارد و می توانید در خصوص کیفیت وماندگاری عطری که انتخاب کرده اید، از او سوا کنید اما در غیر اینصورت بهتر است خودتان از کیفیت آن مطمئن شوید.
برای اطمینان از ماندگاری و کیفیت، بعد از اینکه عطر خود را انتخاب کردید چند دقیقه ای را در هوای آزاد قدم بزنید و بررسی کنید که قدرت رایحه عطر همانند لحظه اول می باشد یا خیر. عطر های بی کیفیت در عرض کمتر از ۳۰ دقیقه ، شدت رایحه خود را از دست می دهند. دقت داشته باشید که برای انجام این تست مقداری از عطر را به قسمت نبض دست، گردن یا پشت گوش بزنید.

 

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن مناسب | چگونه یک ادکلن خوشبو انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر
راهنمای خرید عطر و ادکلن

 

عطر و ادکلن مناسب با جنس پوست  

در نظر گرفتن جنس پوست هنگام خرید عطر و ادکلن از این جهت دارای  اهمیت  می باشد که در نهایت عطر یا ادکلن با پوست و ترکیباتی از که پوست شما از طریق تعریق بدن خارج می شود، ترکیب خواهد شد. بنابراین همین ترکیب می تواند در رایحه عطر نیز بسیار تاثیر گذار باشد.

در حقیقت می شود اینطور برداشت کرد که رایحه هر عطر برای افراد مختلف، کاملا متقاوت می باشد و باید به این موضوع در هنگام خرید عطر و ادکلن دقت کنید. در ادامه با راهنمای انتخاب عطر با توجه به جنس همراه ما باشید.

 

عطر مناسب برای افرادی با پوست چرب

داشتن پوست چرب، می تواند برای هر فردی دردسر ساز باشد. همانطور که می دانید افرادی که پوست چربی دارند، به مراتب فعالیت شیمیایی بیشتری نسبت به افراد با پوست خشک دارند. در نتیجه چربی ترشح شده در سطح پوست با ترکیبات ادکلن یا عطر ترکیب شده و ممکن است رایحه ادکلن تغییر کند.

افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از ادکلن هایی با شدت رایحه ضعیف تر استفاده کنند. عطر هایی که از رایحه میوه و گل های بهاری ساخته شده اند، از بهترین انتخاب های این افراد می باشد. به طور کلی بهتر است انتخاب خود را به عطرهای تابستانی معطوف کنید.

 

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن مناسب | چگونه یک ادکلن خوشبو انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر
راهنمای خرید عطر و ادکلن

 

عطر مناسب برای افرادی با پوست خشک

افرادی که پوست های خشکی دارند معمولا در دسته پوست های حساس نیز قرار می گیرند، زیرا پوست های حساس امکان آسیب پذیر بیشتری دارند. این دسته از افراد باید سعی خود را بر تهیه و استفاده از رایحه های طبیعی بگذارد. عطر های طبیعی می توانند خوشبو ترین رایحه را در اختیار افراد قرار بدهد و از سوی دیگر از عوارض پوستی دیگر نیز جلوگیری نماید.

بنابراین تمرکز خود را بر استفاده از محصولات آرایشی و زیبایی طبیعی بگذارید.

 

 

 منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا