بررسی استایل هاراهنمای استایل اداری

راهنمای انتخاب لباس مناسب محل کار برای خانم ها – کاریزما کالر


در این مطلب قصد داریم به موضوع لباس مناسب محل کار برای خانم ها بپردازیم. همانطور که می دانید پوشش خانم ها برای حضور در جامعه، در کشور ما دارای محدودیت هایی می باشد. این محدودیت زمانی مشکل ساز می شود که باید لباس مناسب با کار خود را با این محدویت ها هماهنگ کرده باشید.

جدای از این موارد، باید لباسی را برای پوشیدن در محل کار خود انتخاب کنید که به کمک آن تاثیر مثبتی بر محیط کار و مشتریان خود بگذارید و توجه به این موراد می تواند شما را در انتخاب لباس محل کار، دچار وسواس نماید.

در این مطلب با عنوان راهنمای انتخاب لباس مناسب محل کار برای خانم ها قصد داریم به نکاتی بپردازیم که شما عزیزان را در انتخاب یک لباس راحت و مناسب با هنجار های جامعه کمک نماید. بنابراین اگر شنا نیز در پوشش مناسب محل کار خود مشکل دارید، تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

 

با استایل شاخص حرفه خود آشنا شوید:

منظور مان از استایل شاخص این است که باید لباس مناسب با حرفه خود را به صورت کلی بشناسید. به طور مثال لباس یک مهندس ساختمان با لباس یک فروشنده با مدیر یک شرکت، بسیار متفاوت خواهد.

بنابراین این نکته را باید بدانید که اگر شما یک بازاریاب باشید اما استایل یک مهدس ساختمان را داشته باشید، در کارتان موفق نحواهید بود و به طور بالعکس اگر یک مهندس ساختمان باشید اما استایل بازاریاب داشته باشد، احساس راحتی چندانی نخواهید داشت. زیرا معمولا بازاریاب ها بایستی استایلی اتوکشیده، مرتب و نسبتا رسمی داشته باشند، اما اصل اول استایل یک مهندس عمران ایمنی و راحتی آن می باشد.

در نتیجه اول از هر کاری لباس مناسب با شغل خود را بشناسید و سپس به نکات بعدی توجه کنید.

 

راهنمای انتخاب لباس مناسب محل کار برای خانم ها – کاریزما کالر

 

 

همه چیز باید عالی به نظر برسد:

در استایلی که برای محل کار خود انتخاب کرده اید، بایستی همه چیز عالی به نظر برسد. در اولین قرار کاری قبل از هر نکته ای استایل شما می تواند تاثیر گذار باشد و طبق بررسی ها تا حدود زیادی، استایل و نوع رفتار شما نتیجه مذاکره را مشخص خواهد کرد.

بنابراین پس از اینکه استایل مناسب با محل کار خود را شناختید، باید به فاکتور های دیگه ای مانند: کیفیت، سایز، رنگ و… نیز توجه کنید تا واقعا یک استایل عالی برای محل کار داشته باشید. دقت داشته باشید که استفاده از رنگ های جیغ، آن هم برای یک خانم در محل کار اصلا مناسب نخواهد بود و ترجیحا از رنگ های خنثی و تیره استفاده کنید.

 

راهنمای انتخاب لباس مناسب محل کار برای خانم ها – کاریزما کالر
راهنمای استایل اداری

 

یک کیف مناسب داشته باشید:

انتخاب کیف مناسب یکی از مهم ترین قسمت های هر استایلی خواهد بود. شما بایستی از این اکسسوری کاربردی به بهترین نحو ممکن برای زیبایی تیپ خود استفاده کنید. نکته بسیار مهم این است که در این مورد نیز بایستی به نوع حرفه شغلی خود دقت کنید. اما کیف های چرمی دستی معمولا از گزینه هایی است که برای بسیاری از شغل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

راهنمای انتخاب لباس مناسب محل کار برای خانم ها – کاریزما کالر
چه استایلی برای محل کار خانم ها مناسب می باشد؟

 

عطر و ادکلن ممنوع!

شاید کمی سختگیرانه باشد که استفاده از عطر و ادکلن در محل کار را به طور ۱۰۰% ممنوع کنیم، اما بهتر است با شدتی ملایم از عطر و ادکلن استفاده کنید.
استفاده از عطر و ادکلن با شدت قوی می تواند مشتریان، همکاران و یا کارفرما شما را ناراضی کند و حتی در برخی موارد موجب بروز آلرژی در افراد شود.
در بسیاری از موارد ممکن است که رایحه ای مورد پسند جمع نباشد و او را اذیت کند.

 

 منبع مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن