آرایشی و زیباییانواع سشوارهای موجود در بازارچه سشواری بخریم بهتر است؟معرفی ویژگی های یک سشوار مناسب

راهنمای خرید سشوار | چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر


راهنمای خرید سشوار، موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و به این سوال که چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟، پاسخ دهیم. اگر برای جذابیت و حالت موهایتان اهمیت قائل هستید، معمولا در طول روز از سشوار استفاده می کنید و این موضوع برایتان از اهیمت بسیار زیادی برخوردار می باشد که محصول مناسبی را انتخاب کرده باشد.ش

حال در ادامه مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتر و کاربردی تری برای خرید یک سشوار مناسب به دست آورید.

 

انواع سشوار های موجود در بازار:

سشوارها نیز مانند هر نوع وسیله دیگری دارای انواع مختلفی می باشند که بسته به نیاز های مختلف طراحی و تولید شده اند. اگر آشنایی خوبی با انواع سشوارهای موجود در بازار داشته باشید، به طبع انتخاب مناسب تر و کاربردی تری خواهید داشت. به همین دلیل نیز در ادامه شما را با انواع مختلف سشوار های موجود در بازار ایران آشنا خواهیم کرد:

  • سشوار حرفه ای: سشوارهای حرفه ای معمولا در سالن های آرایشی مورد استفاده قرار می گیرند و از قدرت بالایی برخوردار می باشند و تنظیمات بهتری برای کنترل میزان دما و شدت باد دارند.
  • سشوارهای خانگی: سشوارهای خانگی، پرفروش ترین نوع بازار به حساب می آیند و از تنوع بسیار زیادی برخوردار می باشند. رنج قیمتی این محصولات از ۱۰۰ هزارتومان تا چند میلیون تومان بوده و طراحی و رنگبندی زیبایی نیز دارند.
  • سشوارهای برس دار: سشوار های برس دارنیز، نوع دیگری از سسشوار های موجود در بازار می باشند که علاوه بر تنوع در نوع سشوار، از برس با مدل های مختلفی نیز برخوردار می باشد. این دست برس ها به حالت دهی موها به روش ساده تر، کمک می کنند.

 

راهنمای خرید سشوار | چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر
سشوارهای برسدار

 

  • سشوار های چرخشی: سشوارهای چرخشی معمولا در بازار کمتر پیدا می شوند. این مدل ها با یک دکمه به چرخش در می آیند و به فرم دهی موها کمک بیشتری می کنند.
  • سشوار های مسافرتی: سشوار های مسافرتی نیز، طبق انتظاری که ازشان می رود، نمونه های کوچک تری نسبت به سشوار های معمولی می باشد تا حمل نقل ساده تری را به همراه داشته باشد. برخی از نمونه های این نوع سشوارها، قابلیت تا شدن نیز دارند.
راهنمای خرید سشوار | چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر
سشوارهای مسافرتی

 

موتور سشوار ها:

به طور کلی باید گفت که موتور سشوار‌های خانگی اصطلاحاً DC و موتور سشوار‌های حرفه‌ای AC نامیده می‌شوند. در مورد دوم که به نام موتور‌های سنگین نیز شناخته می‌شوند برق المنت و موتور از هم جدا هستند و با کمک دو دکمه جداگانه به کنترل سرعت و همین‌طور درجه حرارت سشوار می‌پردازند.

این موضوع در رابطه با سشوار‌های موتور سبک به گونه‌ای است که موتور و المنت یکی هستند و با یک دکمه با شکل‌های خاموش، باد ملایم و هم‌چنین حرارت بالا کنترل می‌شوند.

توصیه ما این است که در زمان خرید سشوار به دنبال مدل‌هایی بروید که امکان تنظیم سرعت در آن‌ها وجود داشته باشد. با این کار می‌توانید بنا بر شرایط و میزان نیاز خود سرعت و دمای موردنیازتان را از سشوار دریافت کنید. علاوه بر این بهتر است که سشوار موردنظر شما باد سرد نیز داشته باشد.

این ویژگی باعث می‌شود که موی شما تثبیت بیشتری داشته باشد.

 

راهنمای خرید سشوار | چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر
چه سشواری بخریم بهتر است؟

 

انتخاب سشوار با قدرت مناسب:

قدرت سشوار و جریان بادهی سشوار نیز می تواند تاثیر بسیار مهمی بر روی رضایت شما از محصول تان داشته باشد. برخی از سشوارها جریان باد بسیار ضعیفی دارند که برای حالت دهی موهای پرپشت و خشک چندان مناسب نمی باشند. بنابراین هنگام خرید، حتما جریان باد سشوار را تست کنید.

سشوار‌هایی که به مصارف خانگی مربوط می‌شوند دارای قدرت ۱۸۰۰ یا ۲۰۰۰ وات به بالا هستند. این در حالی است که سشوار‌هایی که چرخشی هستند با توجه به عدم نیاز به قدرت پرتاب باد دارای قدرتی در حدود ۷۰۰ وات نیاز خواهند داشت.

علاوه بر آن، امکان تنظیم شدت و دمای باد نیز بسیار مهم میباشد. برخی از سشوار با تنظیم شدت باد یا دما، باد خروجی تغییر چندانی نمی کنند. بنابراین علاوه بر قدرت موتور، سشواری انتخاب کنید که باد سرد نیز داشته باشد.

 

راهنمای خرید سشوار | چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟ – کاریزما کالر
معرفی ویژگی های یک سشوار مناسب

 

سشوار های خیلی سنگین نخرید؟

این موضوع بیشتر مورد توجه آرایشگران قرار میگیرد، زیرا آنها در طول روز ممکن است که بارها از سشوار استفاده کنند و چنانچه سشوار مورد استفاده شان از وزن بالایی برخوردار باشد، علاوه بر اینکه دست و مچ شان خیلی زود خسته می شود، در موقعیت مناسبی برای حرکت دست و حالت دهی به مو، قرار نخواهند گرفت.
به خاطر داشته باشید که وزن مناسب برای انواع سشوارها حدود ۴۵۰ گرم و کمتر می باشد.

 نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن