دکوراسیونمنزل

فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل – کاریزما کالر


فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل ،موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با نکاتی مهم در فرآیند طراحی دکوراسیون داخلی منزل آشنا کنیم.

طراحی دکوراسیون داخی منزل به معنای هماهنگ سازی اجزال داخل خانه با هدف زیباتر شدن و کاربردی شدن فضای داخلی است و همانطور که می دانید در طراحی دکوراسیون منزل شما سبک های مختلفی را برای انتخاب و اجرا پیش رو دارید و انتخاب یک سبک مناسب با فرهنگ و سلیقه شما گاهی کار سخت به نظر می رسد.

اما در این مطلب به پرداختن به فاکتورهای مهم دکوراسیون منزل، قصد داریم تا شما عزیزان را در طراحی دکوراسیون منزل تان همراهی کنیم.

 

۱) استایل کلی خانه تان را تعیین کنید:

اولین گام براحی طراحی دکوراسیون منزل، تعییت استایل کلی می باشد. در واقع در گام اول شما باید تصمیم گبیرید که چگونه می خواهید زندگی کنید؟ و خانه ایده آل تان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ که وجود شان ضروری است.

در پاسخ به این دو سوال هیچ گونه پاسخ اشتباه و غلطی وجود ندارد و همه چیز به سلیقه و میزان بودجه شما بستگی دارد. کمی با خود خلوت کنید و به محیط کلی خانه نگاهی بیاندازید و تصمیم بگیرید که می خواهید خانه ای مدرن، سنتی، رسمی و یا آرامش بخش داشته باشد.

البته ناگفته نماند که علاوه بر سلیقه و میزان بودجه برای تغییر دکور منزل تان، به نیازهای خود و خانواده نیز توجه کنید.

به طور مثال اگر خانواده ای هستید که معمولا میزبان مهمان هستید، با توجه به فضایی که در اختیار دارید یک اتاق برای مهمان در نظر بگیرید و یا اگر شغل تان طوری است که در خانه کار می کنید، داشتن یک اتاق کار در محیط خانه می تواند تجربه بسیار خوبی باشد.

 

۲) مبلمان و نقش آن در دکوراسیون منزل:

یکی از آیتم هایی که از نقش بسیار مهمی در دکوراسیون منزل شما برخوردار می باشد، مبلمان می باشد. مبلمان در واقع به معنای تمام اجزایی است که می تواند برای نشستن از آن استفاده کرد و با توجه به این تعریف، میز ناهارخوری، مبل پاف، چهارپایه ها، صندلی بار و صندلی میزبان نیز از جمله مبلمان منزل محسوب می شود.

شما می توانید انتخاب های بسیار جذاب تری نسبت به مبلمان های معمول داشته باشد و یا در کنار مبلمان سلطنتی از مبلمان اسپرت در راهرو منزل یا اتاق خواب تان استفاده کنید.

مبلمان حدود ۳۰ درصد از دکوراسیون هر منزلی را تشکیل می دهد، بنابراین لازم است تا وسواس بیشتری در انتخاب مدل و رنگ آن صرف کنید.

 

فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل – کاریزما کالر
فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل

 

۳) استفاده از قاب ها در دکوراسیون منزل:

استفاده ازقاب و توجه به هماهنگی آنها می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون منزل داشته باشد. قاب ها را می توانید با توجه به سلیقه خود خریداری کنید اما توجه داشته باشید که تصویر موجود در قاب بهتر است با نوع دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد.

به طور مثال اگر از مبل های سلطنتی در اتاق پذیرایی تان استفاده کرده اید، یک تابلو با قاب چوبی طرحدار می تواند مناسب باشد و یا اگر دکور منزل تان مدرن می باشد، قاب هایی را انتخاب کنید که چه محتوا و چخ بدنه آنها مدرن به نظر برسد.

 

فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل – کاریزما کالر
اهیمت استفاده از قاب ها در درکوراسیون منزل

۴) پارتیشن بندی فضا:

پارتیشن بندی یکی از راه های تقسیم بندی فضا به صورت مدرن می باشد که انواع ثابت و متحرک آن در بازار موجود می باشند. اگر فضای بازی در اختیار دارید استفاده از پارتیشن می تواند به شما در استفاده بهینه از فضای منزل کمک نماید.

البته اگر به دکوراسیون مردن علاقه مند هستید، می توانید به جای استفاده از دیوار به عنوان جدا کننده فضای میان ورودی از پذیرایی یا آشپزخانه از نهارخوری، از پارتیشین های شیشه ای استفاده کنید.

 

فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل – کاریزما کالر
پارتیشن بندی در دکوراسیون منزل

۵) نورپردازی محیط:

در دکوراسیون داخلی، نور پردازی یکی از فاکتورهای بسیار مهم به شمار برود که تحت عنوان شاخه های نوری تعریف می شوند و این شاخه های نوری می توانند منابع طبیعی نور یا مصنوعی مانند لوستر و لامپ باشند. برای نورپرداری داخلی بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

  • تناسب سبک نورپردازی با سبک کلی دکوراسیون
  • میزان مناسب شدت نور در هر مکان
  • تناسب رنگ نوری که در هر مکان به کار برده می شود.

 

فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل – کاریزما کالر
نورپردازی در دکوراسیون منزل

 

۶) رنگ آمیزی در دکوراسیون:

در ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی، باید جنبه های مختلفی را در نظر بگیرید. باید رنگ (hue) و سایه (shade) درست را انتخاب کنید. یادتان باشد که اشباع رنگ می‌ تواند سایۀ رنگ ها را تغییر دهد و این نکته در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد؛ به ‌طور کلی، رنگ‌ ها به سه دسته تقسیم می ‌شوند و این دسته ‌بندی در انتخابِ تم (hue) مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی به شما کمک می‌ کند.

سیاه، سفید، طوسی، نقره ای، بژ، کرمی ، شیری و در این طیف، جزء دایره رنگ ‌های خنثی هستند. استفاده‌ از این رنگ‌ ها در کنار رنگ‌ های فعال و غیر فعال، تعادل را در رنگ ‌بندی خانه ‌تان برقرار می‌ کند.

 

فاکتورهای مهم در دکوراسیون منزل – کاریزما کالرنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن