دنیای مدلباس محلی

مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز


لباس محلی مازندرانی شامل اجزای مختلف نظیر سرپوش و تن پوش و … می باشد همچنین زنان و دختران مازندرانی دارای پوششی خاص و متفاوت می باشند و لباس های آن ها رنگارنگ و منحصر به فرد می باشد.

مدل لباس محلی مازندرانی شیک و زیبا

اغلب استان ها و شهرهای ایرانی دارای پوشش محلی خاصی می باشند که آشنایی که با این سبک لباس ها برای اغلب افراد جالب است. در مطالب قبلی طرح های لباس بختیاری و لباس شمالی و لباس کردی را مشاهده کردید در ادامه با انواع مدل لباس مازندرانی در خدمت شما خواهیم بود.

مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز

طرح های لباس مازندرانی دخترانه و زنانه

هر یک از اجزای لباس های مازندرانی شامل قسمت های مختلف می باشند و خانم های شمالی در پوشش خود از آن ها استفاده می کنند.

سرپوش شامل قسمت هایی نظیر مندل و چارقد و سراقوچ و گیس بند است که هر یک از این اجزاء دارای طرح و رنگ هایی متفاوت می باشند.

تن پوش زنان و دختران مازندرانی نیز شامل چرخی شلوار یا تمبون قمبلی و جومه و کلیجه و نیم تنه و چادرشو می باشد که شلیته شامل دامن کوتاه و پرچینی است که از آن در اغلب رقص های محلی استفاده می شود همچنین جنس این طرح لباس ابریشم یا کتان ظریف می باشد.

مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز

جومه به پیراهن و دامن یک سره اطلاق می گردد که بلندی آن از قسمت شانه ها تا زیر زانو می باشد همچنین نیم تنه نیز نوعی جلیقه جلوباز و دکمه دار می باشد که از آن در مراسم عروسی و عید استفاده می شود.

کلیجه نیز کت های بلند می باشند که دارای آستین هایی بلند نیز می باشند و از آن ها در فصل زمستان استفاده می شود همچنین آستین برخی از طرح های کلیجه تا روی آرنج می باشد. چادر شو نیز چادر شب می باشد که آن را به صورت سه گوش در می آورند و دور کمر گره می زنند. پاپوش زنانه مازندرانی نیز شامل تمبان و نیم ساق و جوراب است و کوش و گالش و چاروق و پاتوئه می باشد.

برای دوخت لباس های محلی مازندرانی از پارچه ها با طرح و رنگ های متنوع استفاده می شود همچنین در دوخت این طرح لباس ها پارچه ها با ترکیب رنگ های روشن و تیره به چشم می خورند به همین دلیل پوشش زنان شمالی خاص و متفاوت به نظر می رسد.

مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز مدل لباس محلی مازندرانی با طرح های بسیار زیبا و چشم نواز

در این مطلب با انواع طرح های لباس محلی مازندرانی آشنا شدید که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت لذت را برده باشید و مورد توجه تان قرار گرفته باشند.

منبع : آرگانوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن