آرایشی و زیبایی

مراقبت از پوست در فصل زمستان | رازهای مهم مراقبت از پوست در روز های سرد زمستان – کاریزما کالر


مراقبت از پوست در فصل زمستان ،موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با نکاتی مهم در خصوص مراقبت از پوست در روز های سرد زمستان آشنا کنیم.

همانطور که می دانید مراقبت از پوست در شرایط آب و هوایی گوناگون، متفاوت می باشد و در هر فصلی باید اقدامات مختلفی را برای حفظ سلامت پوست خود به کار ببریم. اما اگر نمی دانید که در فصل زمستان مهم ترین اقدماتی که می تواند از پوست شما محافظت نماید چیست؟ پیشنهاد می کنیم تا انتها این مطلب همراه ما باشید و با این نکات آشنا شوید.

مهم ترین نکات مراقبت از پوست در فصل زمستان عبارتند از:

 

 

۱) از آب داغ برای استحمام استفاده نکنید:

هوای سرد روز های پاییز و زمستان می تواند یک دوش آب داغ را بسیار دلچسب کند اما استفاده از دوش آب داغ در فصل سرما می تواند گاهی موجب بروز حساسیت های پوستی شود. همچنین استحمام با آب داغ می تواند چرب سطح پوست را به مقدار قابل توجهی خشک کند و اگر بعد از حمام از مرطوب کننده استفاده نکنید، احتمال ترک خوردن پوست وجود دارد.

بنابراین پیشنهاد می شود تا علاوه بر استفاده از آب ولرم برای شست و شوی صورت و بدن، استفاده از مرطوب کننده برای پوست دست و صورت را پس از استحمام در نظر داشته باشید.

 

۲) صورت تان را در بیرون از خانه بپوشانید:

یکی دیگر از اقداماتی که می تواند در فصل زمستان از پوست شما محافظت کند، استفاده از شال گردن و دست کش برای پوشاندن صورت و دست ها می باشد تا پوست تان دچار خشکی نشود.

 

مراقبت از پوست در فصل زمستان | رازهای مهم مراقبت از پوست در روز های سرد زمستان – کاریزما کالر
رازهای مهم مراقبت از پوست در روز های سرد زمستان

۳) زیاد لایه برداری نکنید:

در فصل زمستان بهتر است فواصل زمانی بین لایه برداری پوست تان را کمی بیشتر کنید. هرچند که لایه برداری پوست می تواند موجب از بین رفتن سلول های مرده پوست شود، اما اگر در فصل زمستان در این خصوص زیاده روی کنید، سرما و خشکی هوا میتواند به پوست شما آسیب برساند.

برای پوست های چرب هفته ای یکبار و برای پوست های خشک و حساس ماهی یکبار لایه برداری می تواند در فصل زمستان مناسب باشد.

 

۴) از پارچه یا موارد حساسیت زا دوری کنید:

برخی از افراد که پوست حساسی دارند، از پوست بسیار آسیب پذیری در زمستان برخوردار هستند و اگر در موارد حساسیت زا قرار بگیرند ممکن است که دچار حساسیت های پوستی شدید شوند.

اگر پوست شما به پشم یا دیگر الیاف طبیعی حساسیت نشان می دهد، بهتر است که از چنین البسه ای استفاده نکنید و پوست خود را در برابر موارد حساسیت زا قرار ندهید.

 

مراقبت از پوست در فصل زمستان | رازهای مهم مراقبت از پوست در روز های سرد زمستان – کاریزما کالر
رازهای مهم مراقبت از پوست در روز های سرد زمستان

 

۵) روتین روزانه داشته باشید:

فارغ از اینکه در چه فصلی قرار دارید، داشتن یک روتین روزانه که با توجه به جنس پوست شما طراحی شده باشد، می تواند به افزایش شادابی، سلامت و زیبایی پوست شما کمک مهمی کند.

پس از شست و شوی صورت هنگام بیدار شدن، از یک مرطوب کننده سبک و شب هنگام قبل از خواب یک مرطوب کننده ی سنگین یا کرم شب استفاده کنید.

توصیه می شود تا در انتخاب مرطوب کننده توجه کافی داشته و کرمی انتخاب کنید که مناسب پوست تان باشد. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، می توانید مطلب راهنمای انتخاب و خرید مرطوب کننده را نیز مطالعه کنید.

 

مراقبت از پوست در فصل زمستان | رازهای مهم مراقبت از پوست در روز های سرد زمستان – کاریزما کالر
روتین روزانه داشته باشید

 

۶) از لباس مرطوب دور بمانید:

در یک روز زمستانی احتمال بارش برف و باران وجود دارد و این موضوع می تواند موجب مرطوب شدن لباس های شما شود. لباس های مرطوب در زمستان می تواند موجب تحریک بیشتر پوست و در نتیجه ایجاد خارش های پوستی شود.

 

 نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن