نکات جذابیت و خوش پوشی

مهم ترین اکسسوری های استایل کت و شلواری – کاریزما کالر


در این مطلب قصد داریم تا مهم ترین اکسسوری های استایل کت و شلواری را آشنا کنیم. همانطور که می دانید در کشور ما استفاده از کت و شلوار برای قرار ها و جلسات مهمی صورت می گیرد که طبیعتا برای این دسته از افراد، داشتن استایلی کامل و بی نقص، بسیار مهم است که در این خصوص اکسسوری ها می توانند به افراد کمک نمایند.

حال اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید و برای قرار های مهم تان از کت و شلوار استفاده می کنید و برایتان بسیار مهم است که یک استایل کت و شلوار حرفه ای داشته باشید، باید بدانید که اکسسوری ها نقش بسیار مهمی در حرفه ای به نظر رسیدن استایل تان دارند و اگر به صورت هوشمندانه و به جا از آنها استفاده کنید، قطعا در ذهن دیگران ماندگار خواهید شد.

بنابراین تا انتها این مطلب همراه ما باشید و با مهم ترین اکسسوری هایی که باید در کنار کت و شلوار از آنها استفاده کنید، آشنا شوید.

 

۱) کراوات:

کراوات یکی از اکسسوری های بسیار مهم در استایل کت و شلواری به حساب می آید و می تواند تاثیر بسیار زیادی در حرفه ای به نظر رسیدن استایل تان داشته باشد.

در بسیاری از کشورها، کراوات پای ثابت کت و شلوار می باشد و تا حدی به یک فرهنگ تبدیل شده است، اما در کشور ما عموما در مراسمات خاص یا ملاقات های خاص استفاده می شود یا کارمندان برخی شرکت ها برای اینکه جنبه حرفه ای بودن و دیسیپلین خود را برای مشتری به نمایش بگذارند، از کراوات در استایل خود استفاده می کنند.

در واقع کراوات ها، اندازه و مدل های مختلفی دارند که در انتخاب مدل کروات باید به تناسب اندازه و مدل کراوات با کت و شلوار توجه کرد که معمولا عرض کروات باید بین ۲٫۵ تا ۵ اینچ اشد و طول آن نباید بیشتر از ۵۸ اینج باشد و همچنین نباید کوتاه تر از ۵۲ اینچ باشد.

 

مهم ترین اکسسوری های استایل کت و شلواری – کاریزما کالر
اکسسوری های استایل

 

۲) دکمه سرآستین:

بسیاری از افراد به این علت که ممکن دکمه سر آستین به دلیل کوچک بودن چندان جلب توجه نکند، الزامی برای استفاده از آن نمی بینند اما در حقیقت همین موضوع که اکثرا از آن استفاده نمی کنند، موجب می شود تا استایل شما به کمک دکمه های سر آستین کوچک بسیار حرفه ای تر به نظر برسد.

دکمه های سر آستین بیشتر در استایل های مردانه و آن هم در استایل رسمی و نیمه رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. نکته ای که باید در خصوص انتخاب دکمه سر آستین تان به آن توجه داشته باشید، رنگ آن است که بهتر است با مچ آستین پیراهن و کت تان همخوانی نداشته باشد تا کمی خود را بکند و بیشتر نمایان باشد.

به طور اگر پیراهن تا مشکی است، از دکمه ای استفاده کنید که پس زمینه آن سفید یا نقره ای باشد و نگین تزئینی آن رنگ مشکی باشد تا در حین ایجاد تضاد رنگی، هماهنگی رنگی در استایل تان نیز حفظ شود. همچنین می توانید دکمه سر آستین خود را پوشت و کراوات تان ست کنید.

بنابراین اگر می خواهید همانند حرفه ای ها لباس بپوشید، هرگز دکمه سرآستین را فراموش نکنید.

 

مهم ترین اکسسوری های استایل کت و شلواری – کاریزما کالر
دکمه سرآستین

 

۳) سنجاق کراوات:

سنجاق کراوت دیگر اکسسوری است که می تواند به حرفه ای شدن استایل شما کمک نماید. در گذشته سنجاق کراوات به عنوان ابزاری برای جلوگیری از جدا شدن کراوات از پیراهن شناخته می شد که امروزه بیشتر یک اکسسوری تکمیلی با جنبه زیباتر شدن استیال می باشد.

انتخاب کردن سنجاق کراوت نکته خاصی ندارد اما اشتباهی که معمولا دیده می شود، در خصوص قسمتی است که آن نصب می شود. افراد یا آنرا خیلی بالاتر از جایش به کراوت وصل می کنند و یا خیلی پایین تر.

اما نقطه مناسب اتصال سنجاق به کراوات، راستای جیل داخلی کت تان می باشد. بنابراین راستای سمت داخلی جیب کت تان را در نظر بگیرید و در همان نقطه کراوات تان را با لبه دکمه پیراهن تان وصل کنید.

 

مهم ترین اکسسوری های استایل کت و شلواری – کاریزما کالر
سنجاق کراوات

 

۴) پوشت:

پوشت یا همان دستمال جیب، پارچه هایی هایی طرح دار در اندازه های کوچک هستند که در جیب سینه کت قرار می گیرند تا به استایل شما جذابیت بیشتری ببخشد. علاوه بر ایجاد تناسب میان طرح و رنگ پوشت، چگونگی تا زدن آن نیز بسیار مهم است.

یکی از روش های تا زدن پوشت این است که ابتدا یک سمت پوشت را روی سمت دیگر آن تا بزنید سپس پایین پوشت را تا بالای آن دوباره تا بزنید هنگامی که این کار تمام شد در مرحله بعدی برای اینکه عرض پوشت منطبق با عرض جیب شود آن را مجدد از طول تا بزنید. به این ترتیب شما یک پوشت تا زده بسیار شیک برای کت و شلوار خود خواهید داشت.

همچنین نکته دیگر این است که شما طرح پوشت را متناسب با طرح کراوات تان ست کنید هماهنگی بیشتری در استایل تان وجود داشته باشد.

 

مهم ترین اکسسوری های استایل کت و شلواری – کاریزما کالر
اکسسوری های استایلنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن