آرایشی و زیباییاشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو

نکات مهمی که قبل از رنگ کردن ابروها باید بدانید! – کاریزما کالر


رنگ کردن یا رنگ نکردن ابرو، همیشه یکی از موضوعات مورد بحث خانم ها بوده است و برخی معتقدند که رنگ کردن ابروها می تواند کار خطرناکی باشد و باید از آن خودداری کرد، از سوی دیگر برخی رنگ کردن ابروها را با توجه به نکاتی که در ادامه قرار است به آنها اشاره کنیم، توصیه می کنند.

به هر حال رنگ کردن ابروها اگر به خوبی صورت بگیرد، می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی چهره شما داشته باشد، پس اگر تصمیم به رنگ کردن ابروهایتان گرفته اید، تا انتها این مطلب همراه ما باشید تا شما عزیزان را با مهم ترین نکاتی که قبل از رنگ کردن ابروهایتان باید بدانید، آشنا کنیم.

 

۱) انتخاب رنگ ابروی مناسب:

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان رنگ کردن ابروها باید به آن توجه داشته باشید، مربوط به انتخاب رنگ ابروی متناسب با رنگ پوست و مو شما می باشد که اگر این کار به خوبی صورت بگیرد، می تواند در خروجی کار تاثیر بسیار بالایی داشته باشد. بنابراین در زمان انتخاب رنگ مو باید توجه ویژه ای داشته باشید.

 

  • نکته اول در این خصوص مربوط به این است که به هیچ وجهه نباید از رنگ مو برای رنگ کردن ابرو استفاده کنید، زیرا که مو ابرو بسیار حساس تر از مو سر می باشد و استفاده از رنگ مو برای ابروها می تواند مضر باشد.
  • سعی کنید رنگ مویی را انتخاب کنید که در وهله اول با رنگ پوست شما همخوانی داشته باشد و در وهله دوم با رنگ موهایتان تناسب داشته باشد. این تناسب می تواند با انتخاب دو درجه رنگ تیره یا روشن تر نسبت به رنگ موها، رعایت شود.
  • همچنین به خاطر داشته باشید که شست و شوهای بعد از رنگ کردن، می تواند رنگ ابروها را کمی تغییر بدهد و از این رو بهتر است که از رنگ مخصوص ابرو استفاده کنید تا مقاومت بهتری در برابر شامپو های مختلف داشته باشد و همچنین از شامپو مناسب بعد از رنگ کردن مو برای شستن موهایتان استفاده کنید.

 

نکات مهمی که قبل از رنگ کردن ابروها باید بدانید! – کاریزما کالر

 

۲) از دکلره استفاده نکنید:

یکی از نکات مهمی که در هنگام رنگ کردن ابروهایتان باید به آن توجه داشته باشید، عدم استفاده از دکلره می باشد. استفاده از دکلره برای روشن تر کردن رنگ ابروها به دلیل آزاد شدن گازهای سمی که حاصل استفاده از دکلره می باشد، می تواند سلامت چشم ها را به خطر بیاندازد.

بنابراین تا حد امکان از دکلره استفاده نکنید تا سلامت چشم هایتان به خطر نیافتد.

 

۳) موهای سفید را جدا نکنید:

یکی از اشتباهات رایج در رنگ کردن موها، کندن موهای سفید ابرو قبل از رنگ کردن می باشد، در حالیکه کندن موهای سفید موجب می شود تا موهای سفید بیشتر شوند. بنابراین به جای کندن، آنها را رنگ کنید تا دیگر نیازی به کندن شان نباشد.

 

نکات مهمی که قبل از رنگ کردن ابروها باید بدانید! – کاریزما کالر
اشتباهات رایج در رنگ کردن ابرو

 

۴) هر چند وقت یکبار مجددا ابروهایتان را رنگ کنید:

موهای ابرو بسیار زودتر از موهای سر رشد می کنند و از این جهت ممکن است مدتی کوتاه پس از رنگ کردن ابروهایتان متوجه از دست رفتن رنگ اولیه یا مرتب بودن رنگ ابروهایتان شوید که لازم است در این مرحله ابروهایتان را مجددا رنگ کنید تا کیفیت رنگ ابروهایتان به حالت اولیه بازگردد.

 

به هیچ وجهه مژه هایتان را رنگ نکنید:

برخی بعد از اینکه تصمیم می گیرند ابروهایشان را رنگ کنند، با این هدف که رنگ مژه ها و ابروهایشان یکدست شود، تصمیم می گیرند تا مژه هایشان را نیز رنگ کنند، در صورتیکه این اقدام بسیار خطرتاک می باشد.

باید توجه کنید که مژه ها بسیار حساس هستند و رنگ کردن آنها می تواند بسیار پرریسک بوده و خطر آسیب رساندن به چشم و حتی نابینایی وجود دارد.

 

نکات مهمی که قبل از رنگ کردن ابروها باید بدانید! – کاریزما کالرنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن