آرایشی و زیباییراهنمای مراقبت از موهای فرفر ریز بهتر است یا فر درشت؟موهای صاف چگونه فر می شونند؟

نکات مهم در مورد فر کردن مو | قبل از فر کردن مو این نکات را بخوانید – کاریزما کالر


در این مطلب قصد داریم تا به موضوع فر کردن مو و نکات مهم پیرامون آن بپردازیم و به سوالات رایج شما عزیزان در خصوص انواع فر مو و چگونگی فر شدن موها پاسخ دهیم.

اگر موهای لختی دارید و قصد دارید تا تغییر بزرگی در مدل موهایتان ایجاد کنید، استفاده از تکنیک فر کردن مو، گزینه مناسبی می باشد. اما قبل از اینکه نسبت به فر کردن موهایتان اقدام کنید، باید اطلاعات خوبی در این خصوص داشته و جوانب مختلف را بررسی کرده باشید، زیرا عملیات پیجیده ای را برای فر کردن موهایتان در پیش خواهید داشت.

بنابراین تا انتها این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات خوبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

 

موهای فر برای چه کسانی مناسب می باشد؟

به طبع موهای فر تغییر بسیار زیادی را در کلیت چهره شما به وجود می آورد و شما باید در این خصوص که آیا این تغییرات برای شما مناسب است یا خیر، تصمیم گیری کنید.

مدل موها تاثیر بسیار زیادی در جایگاه اجتماعی افراد دارند، همانطور که هیچ دکتر یا مهندسی موهایش را فشن نمی کند، برای همه اقشار جامعه نیز موی های فر قابل پذیرش نیست.

اگر تصمیم خود را برای فر کردن موهایتان گرفتید، در قدم بعدی باید با یک پزشک متخصص و یا یک آرایشگر متخصص در خصوص آمادگی موها برای فر شدن سوال کنید. به طور مثال اگر موهایتان به تازگی رنگ شده و یا خشک و آسیب دیده است، بهتر است که از فر دادن موها جلوگییری کنید. که در صورت تایید باید با آرایشگر تان نیز مشورت کنید که آیا مو فر بای چهره شما مناسب است یا خیر؟

 

فر ریز بهتر است یا فر درشت؟

انتخاب اینکه از فر ریز یا فر درشت برای موهایتان استفاده شود، کاملا بستگی به سلیقه شما دارد و بهتر است که در این خصوص با آرایشگر خود نیز مشورت کنید. موضوع دیگری که باید طبق سلیقه خودتان انتخاب کنید، اینست که موهایتان از ریشه فر شود یا از نیمه مو.

همچنین بهتر است که عکس مدل های مختلف از مدل موهای فر ریز و یا درشت را بررسی کنید تا انتخاب بهتری داشته باشد.

 

نکات مهم در مورد فر کردن مو | قبل از فر کردن مو این نکات را بخوانید – کاریزما کالر
راهنمای فرد کردن مو

 

روش های مختلف برای فر کردن موها:

فر کردن موها نیز همانند دیگر تکنیک های مربوط به زیبایی، روش های مختلفی برای پیاده سازی دارد. که در ادامه به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت.

 

۱) فر شیمیایی:

در روش شیمیایی، از ماده ای به نام پرمننت برای فر کردن موها استفاده می شود. در این روش موهای را داخل بیگوری قرار داده و این ماده باعث شکسته شدن مو و تغییر حالت آن خواهد شد. آرایشگران برای اینکه مانع از تغییر حالت موها و صاف شدن آنها شونند، از محلولی که حالت فر مو را تثبیت کندف استفاده می کنند.
به خاطر داشته باشد که استفاده از فر دادن به روش شیمیایی آسیب هایی را به مو وارد خواهد کرد.

 

۲) استفاده از بیگودی های الکترونیکی:

از دیگر روش های فر دادن موها، که بسیار رایج نیز می باشد، استفاده از بیگودی های الکترونیکی مانند بابلیس ها می باشد. در این روش ، میله پلاستیکی بابلیس را دور مو پیچیده و به موها حالت فر می دهد.

 

نکات مهم در مورد فر کردن مو | قبل از فر کردن مو این نکات را بخوانید – کاریزما کالر
روش های مختلف برای فر کردن موها

 

۳) فر گرم:

در روش فر گرم، آسیب بسیار کمی متوجه موهایتان خواهد بود، زیرا در این روش از دستگاهی با عملکرد مشابهه سشوار مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش های موهای شما تحت حرارت حدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد قرار گرفته و بر اثر این حرارت، مو حالت موجی شده به خد می گیرد.

 

۴) دسپانسر سشوار:

دسپانسر سشوار قطعه ای است که به خروجی هوا سشوار متصل می شود و سپس با قرار گرفتن موها به صورت حلقه ای در داخل دیسپانسر، به حالت دورانی روی قسمت سر چرخانده می شود تا موهای حالت فر بگیرنند. سپس برای ثبات موها، از تافت استفاده می کنیم.

 

نکات مهم در مورد فر کردن مو | قبل از فر کردن مو این نکات را بخوانید – کاریزما کالر
موهای صاف چگونه فر می شونند؟

 

نکات مراقبتی بعد از فردادن موها:

حال که با تکنیک های فردادن موها آشنا شدید، بهتر است که با برخی از نکات مراقبتی مو پس از فر دادن نیز آشنا شوید. یکی از نکات مهم بسیار مهم توجه به مراقبت های لازم بعد از عملیات فردادن موها می باشد. اولین نکته ایی که در این خصوص با توجه داشته باشید، این است که بعد از فر شدن، موها به شدت خشک و شکننده میشود که لزوم استفاده از انواع نرم کننده ها و ماسک های مو را افزایش می دهد.

در زیر برخی به برخی از مهم ترین نکات مراقبت مو بعد از فر کردن آنها، اشاره کرده ایم:

  • استفاده از برس های فلزی و با دندان های ریز در استفاده روزانه
  • برای سشوارزدن موها، از برس های چوبی استفاده کنید.
  • اصلاح کردن موها نیز می تواند فر موها را جذاب کند، به همین دلیل هر ماه کمی موهایتان را خرد کند.
  • بعد از فردادن موها، برای مدتی از رنگ مو و مش استفاده نکنید.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن