تکنولوژیفناوری اطلاعاتمقالات و کتاب

۶ مورد از موارد مربوط به فناوری که باید با آن آشنایی داشته باشید


۶ مورد از موارد مربوط به فناوری که باید با آن آشنایی داشته باشید

هدف این مقاله در سایت مینویسم آگاهی بخشی راجب ۶ مورد از موارد مربوط به فناوری است ک فارغ از موقعیت مکانی شما، آسان تر شدن زندگی شما را به همراه خواهد داشت.

انواع فناوری که امروز مورد بحث قرار میگیرد به شرح زیر است:

  • فناوری اطلاعات
  • فناوری آموزش
  • فناوری پزشکی
  • فناوری ارتباطات
  • فناوری تجارت
  • فناوری یاری رسان

لطفا به این نکته توجه داشته باشید که فناوری به شاخه های گسترده تری تقسیم میشود و این لیست کامل نیست.در این بخش به بررسی فناوری اطلاعات خواهیم پرداخت.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات مجموعه ای از ابزارهای سخت افزاری و نرم افزاری است که در جهت ذخیره اطلاعات استفاده میشود.این ابزارها به شما کمک میکند تا در زمان مناسب اطلاعات دلخواه خود را به راحتی به دست آورید.

از فناوری اطلاعات در جهت تکمیل کار های متفاوت ،از انتقال اطلاعات گرفته تا بهبود خدمات رسانی استفاده میشود. مدیریت سیستم های اطلاعاتی ، به جهت اطمینان حاصل کردن  از صحت و کارایی کارها از اهمیت بالایی برخوردار است.

لازم به ذکر است که موسسات مالی اعتباری مانند بانک ها، از فناوری اطلاعات برای رفاه حال مشتریان خود استفاده میکنند.

طبق مطالب منتشر شده در سایت کاریابی ،اگر به فناوری اطلاعات علاقه مند هستید ، فرصت های شغلی بسیاری در شرکت های بزرگ وجود دارند. این مشاغل عبارتند از: مدیر ارشد اطلاعات(CIO) ,مدیر ارشد فناوری (CTO) ,مدیر IT ,مدیر سیستم و…

رایانه های شخصی،تلفن های ثابت ،تلفن های همراه ،درایو های فلش و فضای ابری از جمله مواردی هستند که به فناوری اطلاعات ارتباط دارند.

انتقال فایل یکی از زیرشاخه های فناوری اطلاعات میباشد. با استفاده از این فناوری ، اشتراک گذاری،دسترسی و حفاظت از فایل ها به راحتی امکان پذیر است. انتقال دهنده ، یک فناوری  ذخیره فضای غیرابری به صورت آنلاین است و برخلاف امکانات فضای ابری مانند DROPBOX ، این امکان را برای شما فراهم میکند که  ذخیره سازی و اشتراک گذاری فایل ها از راه دور برای شما مقدور باشد. تنها تفاوت آن با DROPBOX این است که فایل ها در آن ذخیره میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.filetransporter.com  مراجعه کنید.

هرچه بیشتر وارد دنیای فناوری بشویم ،به این نتیجه میرسیم که چیز های کوچک خود در دنیایی بزرگتر محصور شده اند.

۶ مورد از موارد مربوط به فناوری که باید با آن آشنایی داشته باشید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن